Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Вер 2014

Невеликі хитрощі тіла, які підсилюють наші сили й контроль над собою

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Людське тіло є дивом. І якщо ви знаєте, як використати вбудовані в нього потенціал і "суперсилу", то можете досягти набагато більшого, ніж зазвичай. Як стверджує Міхір Паткар, є маленькі хаки - хитрощі, які допомагають нам робити тіло, а також емоції та розумові сили набагато ефективнішими.

1. Щоб знизити стрес, засуньте великий палець в рот і видуйте його разом з повітрям :)

Стрес і тривога реально порушують нормальну роботу мозку. Але ви можете заспокоїти нерви, якщо "видуєте" великий палець з рота. Доктор Арун Гош з ліверпульської лікарні «Спайр» пояснює, що так активується наш "блукаючий нерв". У «Клініці Майо» розповідають, що робота цього нерва може знизити серцебиття і тиск, і з його допомогою лікуються легкі розлади настрою.

Про цей прийом повідомляли, але його часто інтерпретують неправильно - як «спробу вдути повітря у великий палець». Насправді ж потрібно засунути його в рот, щільно зімкнути губи і видути :)

 

2. Контролюйте сечовий міхур, щоб контролювати імпульсивні рішення.

На роботі доводиться ухвалювати багато рішень, які передбачають великий ефект. Такі рішення не варто приймати імпульсивно. Тому перед значущою зустріччю випийте побільше води, щоб ваш сечовий міхур дав вам знати, що вам пора сходити полегшитися - а значить, контролювати ситуацію згодом.

Звучить шалено, але вчені з бізнес-школи Імперського коледжу Лондона провели чотири дослідження, що показують, що є відношення між здатністю контролювати сечовий міхур і ефективністю в ухваленні рішень: те, що ви відчуваєте в одній площині, наче переливається в іншу. Ви, напевно, знаєте, що коли ви голодні, то схильні купувати більше продуктів, незважаючи на те, чи дійсно ви все це з'їсте. І точно так само, коли ви контролюєте сечовий міхур, ви краще готові контролювати інші імпульси. Автори формулюють це наступним чином.

Хоча дослідження показують, що є кореляція між контролем сечового міхура і контролем імпульсивних рішень, вони не говорять, чи виходить рішення в підсумку краще або гірше. Дослідники вважають, що в людському тілі є «загальна система гальмування», тобто гальмування або придушення імпульсів в різних сферах має однакове походження. І якщо тіло посилає сигнал про самоконтроль в один орган, це автоматично впливає і на інші області, де застосуємо самоконтроль, добре це чи ні.

 

3. Щоб зосередитися, пожуйте жуйку або паличку для кави.

Жуйка посилює продуктивність мозку, але вона може відволікати оточуючих, та й в цілому це не дуже здорове заняття. Гретхен Рубін з Проекту "Щастя" рекомендує переключитися на палички, якими ми мішаємо каву. Рубін визнає, що це може бути ефект плацебо, проте Wired також зібрав декілька досліджень про когнітивні ефекти жування жуйки, що підкріплює ідею Рубін. Ці дослідження показують, що справа не в інгредієнтах жуйки. Прилив ясності настає завдяки самому процесу жування, який освіжає нас щодо поточного завдання. Проте варто мати на увазі, що ефект триває зазвичай близько 20 хвилин, тому краще залишити це на той момент, коли вам дійсно потрібно на чомусь зосередитися.

Деякі люди жують олівці або гризуть нігті, але це явно шкідливі звички, від яких хочеться позбутися. Паличка для помішування кави, напевно, все ж таки більш прийнятний варіант.

 

4. Використовуйте для важливих розмов праве вухо.

Вчені з італійського університету «Габріеле д'Аннунціо» нещодавно продемонстрували, що праве і ліве вухо по-різному пристосовані для різних завдань, і праве краще підходить для обробки інформації.

«Це залежить від типу інформації, що надходить: мова сприймається краще правим вухом, якщо оброблювані характеристики якось пов'язані зі звуками цієї мови (фонемами), тоді як ліве вухо може давати перевагу щодо інших аспектів мови (інтонації, емоційні сигнали і т.д.)», - говорить дослідник Люка Томмазі. Правда, дослідження не аналізує детально ефекти лівого вуха, але ці висновки все одно цілком можна застосовувати щодо ефективності праці. Коли на нараді ваш менеджер викладає якусь інформацію, корисніше сидіти так, щоб ваше праве вухо було спрямоване до мовця.

 

І це лише вершина айсберга в плані тонкощів людського тіла. Скажімо, коли ви натискаєте на сухожилля на зап'ясті, це допомагає відкинути почуття нудоти - непоганий прийом, коли ви перебрали на офісній вечірці. А якщо ви не можете знайти свої окуляри, подивіться на світ через кулак - це допомагає сфокусувати зір.

 

 

Джерело http://lifehacker.com

Фото hearingcareblog.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему