Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


28 Лют 2018

Не хюґе єдиним

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

І поки в кожного триває пошук свого доступного маленького щастя щодня, модні тренди активно заповнюють наше життя. Треба знати їх «у обличчя». Обізнані, а отже озброєні. 

Хюґе, лагом, ніксен, вабі-сабі – слова, якими сьогодні дуже часто оперують, говорячи про стиль життя і досягнення особистої зони комфорту та затишку. Проте навряд чи ці запозичені модні слова зрозумілі кожному. Тому давайте з’ясуємо, чи насправді є щось нове для нас у всіх цих сучасних трендових концепціях філософії щастя і затишку.

28378386 1904902823173748 8420335266727045813 n

«Біганина за трендами» почалася з данської філософії затишку хюґе (набула популярності у 2016 році після виходу книги «Маленька книга Hygge. Секрет данського щастя»). Данський хюґе – це філософія життя, що будується на:

створенні домашнього затишку (на основі простоти та акценту на деталях: тепле м’яке світло та світло від свічок, аромат домашньої випічки в домі, різнокольорові гірлянди на вікнах, м’який килимок на підлозі з овчини тощо – ось те, що потрібно для комфорту і відчуття щастя);

душевному спілкуванні;

смачній їжі та відчутті безпеки;

Успіх концепції комфорту хюґе спровокував своєрідне «клонування». Так упродовж 2017 року з’явилися шведська концепція мінімалізму «лагом», нідерландська концепція досягнення гармонії «ніксен», японська «вабі-сабі». Думаємо, 2018 рік принесе нам нові «клони хюґе».

 

lagom-proportsiya-sovershenstva-po-shvedski-7

 

Шведський «лагом» – філософія практичності і поміркованості (два стільці замість трьох, три шухляди замість чотирьох тощо, тобто «золота середина» задля гармонії з природою і зручності простору). Іншими словами – простота, раціональність і мінімалізм. Лише те, що справді потрібно, без зайвих надмірностей і розкошей!

 

FB NoRegretRelax

 

Нідерландська концепція досягнення гармонії «ніксен» іде ще далі у розумінні комфортного життя: головне не результат, а процес. Власне, це філософія, яка дозволяє релаксувати, відкинувши почуття провини за стан «нічогонеробіння». Головне – особистий комфорт, тому процес досягнення комфорту – те, що допомагає досягти гармонії зі світом. Іншими словами, комфорт – питання індивідуальне, і рівень його простоти і мінімалізму – справа кожного.

 

6580--ваби-саби-в-интерьере-461

 

Японська філософія комфорту і затишку «вабі-сабі» – це вміння розгледіти красу у всьому, навіть в недосконалому, бо саме природні нерівності та асиметрія – частина тієї недосконалості, яка робить світ прекрасним. Згідно цієї концепції житло має бути скромним, простим та без надмірних розкошей. Комфорт – це не нові гаджети і гонитва за дизайнерськими трендами, а вміння зупинитися, роздивитися навколо і пошукати комфорт у речах, які нас оточують.

 

 

Джерело: Левада,

Фото:

www.installitdirect.com, scandinavianhome.ru, rykkadelie.livejournal.com

 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему