Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Квіт 2015

Як змінити психологію бідності на психологію багатства

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Гроші займають важливе місце в нашому житті. І, передусім, не тому, що ми жадібні і сріблолюбиві, а тому що вони дають нам свободу і впевненість. Але світ влаштований так, що в одних грошей багато, а в інших - зовсім навпаки. Пропонуємо статтю про те, що притягує гроші, а що - бідність. Утім, на варто зациклюватися на "правилах" і пов'язувати щастя з грошима. Щастя - це відкрити серце, наповнити його миром й добром, отримуючи задоволення від життя. І бути вдячним, незалежно від кількості грошей чи інших атрибутів... 

У чому ж справа? Що таке відкрилося людям заможним, чого не знають бідні? Чим перші відрізняються від других? І нарешті, якою сумою грошей потрібно володіти, щоб відчувати себе щасливим?

 

Образ думок

 

Психологи одностайні у своєму висновку: головне, що відрізняє багатого від бідного, - образ думок. Зокрема, бідні не вміють вибудовувати відносини з грошима, неправильно ставляться до них.

 

І, як вважають усі ті ж фахівці в галузі психології, винні в цьому батьки. Самі не вміли грошима розпоряджатися і дітей не навчили. Ще гірше, якщо прищепили негативне ставлення до матеріального благополуччя як до чогось ганебного.

 

Особливий світогляд бідних проявляється ще й у тому, що вони не хочуть брати відповідальність за себе, за своє життя, за своє майбутнє. Вони звикли, що за їх благополуччя відповідає хтось інший - держава в особі директора заводу чи господар приватної фірми. І зауважте, люди з психологією бідності не звикли і не люблять заробляти. Вони воліють подарунки, подачки, «дармовщину».

 

Багаті вбогі духом

 

Цікаво, що психологія бідності проявляється не тільки в презирстві до багатства, ненависті до багатих і любові до «халяви», а й у нездатності пройти випробування грошима.

 

Деякі сучасні нувориші (люди, які розбагатіли за короткий проміжок часу), раптово розбагатівши, демонструють абсолютно потворне, спотворене ставлення до грошей. Вони все вимірюють грошовими знаками, вважаючи, що абсолютно все в цьому світі продається і купується. Фетишизація грошей - зворотна сторона психології бідності.

 

Нейролінгвістичне програмування бідності

 

Але не тільки вищеописані психологічні установки штовхають людину в обійми убогості. На думку фахівців, цьому сприяють навіть певні слова і словосполучення, які вона постійно вимовляє.

 

Наприклад, улюблений вислів бідних: «Це занадто дорого, ми не можемо собі таке дозволити». Вимовляється така фраза, як правило, з виглядом ображеного і видає затаєну злісну заздрість. Мовляв, куди вже нам, сірим та убогим, змагатися з успішними і заможними.

 

Ще одна улюблена фраза бідних: «У мене немає грошей». У цей список можна додати також: «Мені це не по кишені», «У мене нічого не вийде», «Я не можу» і так далі в тому ж дусі.

 

Тим часом, як відомо, слова мають здатність матеріалізуватися. Коли людина вимовляє подібні вирази, вона мимоволі програмує себе на убоге існування.

 

Психологічні пастки для бідних

 

Вважається, що з психологією бідності пов'язані навіть особливі риси характеру. Наприклад, скупість, коли людина вишукує в супермаркеті акційні продукти, нехай навіть із простроченою придатністю, на ринку - найдешевші фрукти та овочі, дарма що підгнилі, а в магазинах одягу - все найдешевше, хоча і неякісне.

 

Або ось така характерна риса як прагнення отримати миттєву вигоду, а не довго і наполегливо йти до фінансового успіху, трудитися, не покладаючи рук, заробляти, а не отримувати від чиїхось щедрот. Люди з психологією бідності мріють, щоб гроші впали їм з неба на голову. Ось чому вони так люблять всілякі лотереї і з захопленням розповідають історії про те, як хтось колись виграв квартиру в столиці або мільйон.

 

Здатність залазити в борги теж характерна саме для бідних. А ще вони дуже люблять брати кредити. Причому мова йде не про суму грошей, яка допоможе розкрутити бізнес. Ми говоримо про ті випадки, коли в банку беруться під відсоток значні кошти, які витрачаються на весілля або на покупку навіть не квартири, а всілякої домашньої техніки, починаючи від пральної машини і закінчуючи п'ятим телевізором (за кількістю членів сім'ї). А ще - заздрість до чужих успіхів, невміння розраховувати свій бюджет, лінь - коли справа стосується пошуку приробітків, пасивність і багато іншого, що відноситься до психології бідності.

 

Психологія багатих

 

Багаті - антиподи бідних. Їх відрізняє все: образ думок, характер, світогляд.

Багаті вчаться все життя. Бідні не люблять напружуватися.

Багаті ставлять перед собою цілі і досягають їх. Бідні пливуть за течією.

Багаті ловлять кожен шанс, використовують найменшу можливість, щоб домогтися бажаного. Бідним ніколи купити лотерейний квиток.

Багаті люблять свою справу. Бідні ставляться до роботи як до обтяжливої повинності.

Багаті прагнуть примножити свої капітали. Бідні працюють, щоб заробити на шматок хліба.

Багаті роблять все для того, щоб бути багатими. Бідні мріють про багатство.

 

Багаті мислять широко, вони не схильні до забобон. Бідні мислять утилітарно.

Багаті впевнені в собі і в своїх здібностях. Бідні страждають комплексом неповноцінності.

Багаті проявляють щедрість, займаються благодійністю. Бідні в силу відсутності грошей стають скупими.

Багаті вдячні Богу, Долі, Світобудові. У бідних одні образи і претензії.

Багаті спілкуються з успішними людьми, у яких багато чому можна повчитися. Бідні проводять час у колі собі подібних.

Багаті сприймають проблеми як фактор, що сприяє власному розвитку. Бідні бояться проблем і не вміють їх вирішувати.

Багаті не бояться ризикувати, люблять зміни. Бідні вважають за краще жити в тихому усталеному болоті.

Багаті сподіваються тільки на себе. Бідні сподіваються на «багатого дядечка».

 

Скільки грошей потрібно для щастя?

 

Цим питанням задалися американські вчені. Після чого провели ряд досліджень і ось що встановили.

 

Щастя і гроші - категорії взаємопов'язані. Наявність грошей дає їх власникові відчуття впевненості, комфорту, стабільності і захищеності. Але ось що цікаво. Люди з низьким рівнем доходу і люди дуже заможні в рівній мірі відчувають дефіцит ... позитивних емоцій. Вони рідко радіють життю, зате часто страждають від депресивних станів, що супроводжуються головним болем, занепадом настрою, фізичною втомою. Виявляється, що дуже великі гроші не приносять щастя, так само як і дуже низькі зарплати.

 

Хоча зрозуміло, що багаті знаходяться в кращому положенні і розуміють це. Вони вважають себе людьми, які впевнено дивляться у майбутнє, пишаються своїми успіхами, але от щастя в їх розкішних апартаментах не живе, як, втім, і в бідних оселях.

 

Занадто великий мішок грошей важко нести по життю. Людина позбавляється звичного кола спілкування, старих друзів, перестає вірити в щирість почуттів, та й ікра на сніданок зрештою приїдається ... Що залишається? Сумувати і роздумувати про тлінність усього земного.

 

Тим часом люди з середнім достатком - найщасливіші. Вони не обмежені в коштах і можуть багато чого собі дозволити. Але найголовніше - вони не втратили здатність насолоджуватися тим, що коштує грошей. Подорожі, смачна їжа, ексклюзивний алкоголь, гарний одяг, зручне житло, сучасний автомобіль, колекціонування - одна думка про те, що все це людина може собі дозволити, викликає радість і задоволення.

 

Так що грошей не повинно бути занадто багато. Важливо у всьому знати міру - ту саму золоту середину, яка і призводить до гармонії.

 

 

Джерело timesnet.ru

Фото sf.co.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему