Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Вер 2014

Як прокрастинація допомагає стати ефективнішими і щасливішими

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Зволікання з реалізацією планів і різних завдань іноді може бути корисним. Так вважає Ларрі Кім. Він стверджує, що прокрастинація - не така страшна, як її малюють. Тож пропонуємо цікаву статтю про те, чому відтягування справ може стати нам у пригоді. Так, відсутність поспіху й миттєвого "кидання" на проблему можуть допомогти дійти до кращого рішення, а також зробити людину більш врівноваженою і щасливою.

Кажуть, прокрастинація вбиває можливості. У звички відкладати справи на потім - погана репутація, але репутація ця не цілком виправдана. Ваша інерційна тактика і нездатність до дії може приносити дивовижні і приємні плоди.

 

1. Прокрастинація породжує ефективність

Давайте визнаємо: якщо у вас є тиждень на те, щоб зробити справу, яка потребує трьох годин роботи, ви не станете братися за неї в перші ж три години тижня. Ймовірно, справа поступово зрушиться під кінець тижня. І вистачить дорікати себе за це. Якщо ви - та людина, що працює ефективніше і продуктивніше під тиском наближення дедлайну, нехай так і буде. Ви все-таки виконайте роботу вчасно і будете щасливішими, ніж якщо весь тиждень будете докоряти собі за слабкість і відсутність сили волі.

 

2. Відкладання справ позбавляє від зайвих зусиль

Бувало таке, що ви відклали задачу, а потім виявилося, що вирішувати її вже не потрібно? Якщо хапатися за кожну справу тут же, як вона з'являється, то так буде відбуватися регулярно. У кожній галузі і на кожній роботі постійно щось змінюється.

 

3. Ви будете відкриті до приємніших і - часом - потрібніших речей

Прокрастинація, по суті, дає більше свободи вибору. Хіба вам приємно пропускати щось, що дуже хочеться зробити? Звичайно, ні. А якщо прокрастинація дозволяє вам насолодитися чимось сьогодні і при цьому все ж зробити необхідну справу до дедлайну - нехай навіть за лічені хвилини до нього, - то мета-то все одно досягнута, а ви ще й встигли отримати задоволення.

 

4. Прокрастинація може знижувати тривожність

Звичайно, це залежить від двох речей: 1) наскільки вас турбує сама справа; 2) наскільки вас турбує те, що ви її відкладаєте. Ми часто відкладаємо на потім те, чого дуже-дуже не хочемо робити, що вселяє нам дискомфорт, тривогу або страх. Якщо ви можете витратити якийсь час, щоб морально підготуватися до справи і взятися за неї, коли ви вже в змозі це зробити, то ваш загальний рівень занепокоєння знизиться.

 

5. Час приносить цікавіші ідеї та рішення

Поки ви прокрастинуєте, ваш мозок все одно в курсі того завдання, яке вам належить зробити. І, можливо, ви придумаєте більш правильне або красиве рішення, займаючись повсякденними справами або якимись іншими робочими завданнями. Професор Університету Сан-Дієго Френк Партной у своїй книзі Wait багато пише про те, як важливо приділяти час обмірковуванню проблеми. Прокрастинація дає ідеям визріти, вона дозволяє в якийсь момент сісти і взятися за справу, коли ваша підсвідомість уже щось виробила. І в результаті рішення може виявитися кращим і ефективнішим.

 

6. Прокрастинація робить вас вільною і впевненішою людиною

Ви стаєте таким собі бунтарем проти сучасних норм поспіху й суєти. У Стародавній Греції і Римі прокрастинацію поважали і звеличували. Вона була ознакою достатку, лідерства - коли у вас є час посидіти, подумати і, за великим рахунком, нічого не робити, поки рішення не дозріє остаточно. Тому, якщо вам потрібен час, щоб посидіти, переварити проблему, не напружуйтеся. Може, ви просто людина класичної епохи.

 

7. Завершення завдання дає сплеск адреналіну

Коли ви, нарешті, доведете справу до кінця, хіба це не чудово? Якщо вам так подобається цей приплив емоцій, який ви відчуваєте, коли в черговий раз встигли щось зробити в останній момент, не позбавляйте себе задоволення.

Коротше кажучи, якщо ви опанували майстерністю прокрастинації, то не дорікайте собі за це. Перестаньте слухати людей, які запевняють вас, що залишати справи на потім - це жахливо. Адже ви все-таки доводите ці справи до кінця! І в результаті цієї «дурної» звички результат може стати навіть більш якісним і продуманим.

 

 

 

Джерело  www.inc.com

Фото georgecouros.ca

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему