Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Бер 2015

Як позбутися заздрості: 5 способів

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Заздрість ніколи не зробить вас щасливим. І не зробить погано тому, кому ви заздрите. Заздрість, насамперед, робить нещасним того, хто переживає це почуття. Вона знищує вас із середини, блокуючи будь-яке право на почуття власної гідності й радості. Цей процес відбувається повільно, майже непомітно, але досить ефективно. Заздрість робить вас нервовим, вразливим, без причини незадоволеним. Варто пам'ятати, що навіть для "найкращого" знайдеться хтось, хто буде кращим. Цей нескінченний процес триватиме завжди, тому не потрібно знищувати себе таким почуттям як заздрість.

Для того, щоб «перекрити кисень» заздрості, потрібно докласти зусиль і мислити ясно й раціонально. Нижче наведені деякі поради, які можуть допомогти вам досягти цієї мети:

 

1. Пам'ятайте про власні досягнення

Коли ми дивимося на чужі успіхи, то часто забуваємо про те, чого досягли самі. Є дуже хороший спосіб подолати це: візьміть аркуш паперу і складіть список різних речей, які є у вас і яких немає у багатьох інших людей.

Навіть речі, які ми вважаємо само собою зрозумілим - наявність сім'ї і коханої людини, здобуття освіти, власний автомобіль, цікава робота, хороше здоров'я і т. д. - змушують нас усвідомити власні досягнення. Це створить відчуття задоволення і допоможе зрозуміти, що у нас є набагато більше, ніж ми думали.

 

2. Знаходьте компроміси

Ви заздрите людині, яка може те, чого не можете ви? Але ж і ви можете те, чого не може вона! Ви побачите, що люди, які дуже гарні в математиці, часто безпорадні у творчих галузях, таких як живопис, література чи музика. У всіх людей є сильні і слабкі сторони, і чим швидше ми усвідомимо це, тим краще буде для самооцінки.

Крім того, ми часто не в змозі визнати, що багато чого може бути досягнене тільки шляхом жертви іншими речами. Не можна бути кінозіркою, не жертвуючи особистим життям, або супермоделлю без шкоди для раціону. Важливо продумати, від чого доведеться відмовитися, щоб отримати бажане.

 

3. Знайдіть натхнення у друзях і близьких

Озирніться навколо і складіть список людей, які будуть по-справжньому щасливі, коли ви чогось досягнете. Кожен із них розуміє, що обмін позитивними емоціями зробить вас обох щасливими і зміцнить стосунки.

Нехай ці люди будуть джерелами натхнення для вас. А їх радість і гордість стане вашою нагородою за маленькі і великі життєві досягнення.

 

4. Без зусиль немає нагороди

Усвідомте той факт, що для того, аби отримати ті чи інші блага, людям довелося чимало попрацювати. Уявіть, що ви перебуваєте на піку кар'єри, а інші працівники заздрять цьому, не розуміючи, скільки зусиль коштувало "забратися на вершину". Завжди корисно визнати важку роботу інших і цінувати їх за це.

 

Подумайте: це дійсно те, що вам потрібно?

Всі ми - люди з різними потребами і бажаннями, але часто забуваємо про це, коли відчуваємо заздрість. Наприклад, ви бачите свого друга в новенькому спортивному автомобілі і хотіли б мати такий же, не розуміючи, що вашій родині набагато потрібніший великий комфортний автомобіль.

Або навіть вам зовсім не потрібна машина, тому що на метро добиратися швидше? Ми часто починаємо бажати щось із заздрості, але, як тільки отримуємо бажане, розуміємо, що воно не відповідало нашим цілям. А найгірше те, що при цьому ми використовували свою енергію нерозумно, даремно.

 

5. Діліться

Якщо ви постійно заздрите комусь, подаруйте йому (або їй) що-небудь приємне. Це може бути річ, предмет або навіть послуга. Щось, про що людина мріяла.

Після цього кожен раз, коли ви згадаєте, як він радів презенту, самі почнете відчувати позитивні емоції. Даруючи радість іншим, навіть у дрібницях, ми самі стаємо щасливішими.

 

Заздрість є симптомом відсутності оцінки нашої власної унікальності та значущості. Це почуття приходить дуже легко, але, на щастя, від нього неважко позбутися. Все, що потрібно - просто зупинитися і задуматися на кілька секунд. Як тільки ми розуміємо, що робимо, то приходить і усвідомлення того, чи потрібно нам це чи ні.

 

Ставтеся до інших людей неупереджено і позитивно. А головне - ставитеся позитивно до себе, щоб всі негативні почуття перетворилися на позитивні, продуктивні емоції.

 

Через заздрість ви постійно страждаєте і погано ставитеся до інших. І через ревнощі ви починаєте ставати фальшивим, тому що починаєте прикидатися. Ви починаєте претендувати на речі, яких немає у вас, ви починаєте претендувати на те, чого у вас не може бути, що неприродно для вас. Ви стаєте більш і більш штучним. Ви імітуєте інших, змагаєтеся з іншими, а що ще вам залишається робити? Ревнивий чоловік живе в пеклі, відкиньте порівняння і тоді зникнуть і ревнощі, і відчуття нікчемності, і фальш. Але ви зможете відкинути це тільки якщо почнете вирощувати ваші внутрішні скарби, і ніяк інакше. Людина наповнений, якщо він знаходиться в гармонії із всесвітом. Якщо він не в гармонії із всесвітом, то він порожній, абсолютно порожній. І з цієї порожнечі виходить жадібність.

Ошо

 

Джерело timesnet.ru

Фото catalogpsikhologiya.ru

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему