Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Черв 2015

Як досягти мети і подолати труднощі. Притча

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Ця притча на НародUA - про труднощі на шляху до мети.

- Майстер, - якось запитав учень, - чому існують труднощі, які заважають нам досягти мети, відхиляють нас убік від обраного шляху, намагаються змусити визнати свою слабкість?
 
- Те, що ти називаєш труднощами, - відповів Майстер, - насправді є частиною твоєї мети. Перестань з цим боротися. Всього лише подумай про це, і прийми до уваги, коли вибираєш шлях.

Уяви, що ти стріляєш з лука. Мішень далеко, і ти не бачиш її, оскільки на землю опустився густий ранковий туман. Хіба ти борешся з туманом? Ні, ти чекаєш, коли подує вітер і туман розвіється.

Тепер мішень видно, але вітер відхиляє політ твоєї стріли. Хіба ти борешся з вітром? Ні, ти просто визначаєш його напрямок і робиш поправку, стріляючи трохи під іншим кутом. Твій лук важкий і жорстокий, у тебе не вистачає сил натягнути тятиву. Хіба ти борешся з луком? Ні, ти тренуєш свої м'язи, з кожним разом все сильніше натягуючи тятиву.

- Але ж існують люди, які стріляють з легкого та гнучкого лука в ясну, безвітряну погоду, - сказав учень ображено. - Чому ж лише мій постріл зустрічає стільки перешкод на своєму шляху? Невже Всесвіт чинить опір моєму руху вперед?

- Ніколи не дивись на інших, - усміхнувся Майстер. - Кожен вибирає свій лук, свою мішень і свій власний час для пострілу. Для одних метою є точне попадання, для інших - можливість навчитися стріляти.

Майстер знизив голос і нахилився до учня:

- І ще я хочу відкрити тобі страшну таємницю, мій хлопчику. Всесвіту до тебе немає ніякого діла. Він нічому не чинить опір і нікому не допомагає. Туман не опускається на землю для того, щоб перешкодити твоєму пострілу, вітер не починає дути для того, щоб відвести твою стрілу в сторону, жорсткий лук створений лучником не для того, щоб ти усвідомив свою слабкість.

Усе це існує саме по собі, незалежно від твого бажання. Це ти вирішив, що зможеш в цих умовах точно вразити мішень. Тому, або перестань скаржитися на труднощі і починай стріляти, або утихомир свою гординю і вибери собі легшу мету. Мету, по якій можна стріляти в упор.

 

Джерело osho-ki.com, Фото 

Поділіться з друзями: