Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Квіт 2018

Заплануй і дій. Як Гретхен Рубін реалізувала свій "Проект "Щастя"

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Бестселер The New York Times «Проект «Щастя» – легка, розумна й практична книга про те, як ставитися до життя простіше.

5aabd9da0252f

 

Редакторка розділу культури Vogue.ua Дарина Слободяник розповідала про те, чому видання варте уваги.

Страшенно скептично ставлюся до книг з саморозвитку. Хто ці численні люди, що так впевнено пишуть по книзі в рік і радять мені «перестати турбуватися» і почати жити легко, радісно та без тривог? Найкращі «поради» з саморозвитку — в хорошій літературі, від Шекспіра до Достоєвського; в біографіях сильних людей – Ілона Маска або Генрі Марша, які своєю щоденною роботою змінюють світ навколо нас.

Книгу американки Гретхен Рубін я купила за порадою нашого колумніста Любка Дереша, який готує для Vogue.ua добірки книжкових новинок. Любко написав, що книжка Гретхен практична і конкретна, – а я люблю конкретику. У підсумку «Проект «Щастя» став моїм особистим відкриттям – і приводом навести порядок у думках, словах, емоціях і, звичайно, шафах.

Гретхен Рубін – профі своєї справи: вона отримала юридичну ступінь в Єльському університеті, багато років працювала у Верховному суді США. Паралельно встигла стати письменницею – випустила декілька біографічних книг про Черчіля і Кеннеді, редагувала юридичні журнали.

6a01a3fc6741b5970b01b8d1edb901970c-800wi

Фото: Ozier Muhammad для The New York Times

За мірками середньостатистичної людини була цілком задоволеною життям: престижна робота, симпатичний чоловік, двоє дітей і квартира в Верхньому Іст-Сайді, одному з найбагатших кварталів Нью-Йорка.

Якось уранці, дорогою на роботу, Гретхен дивилася у вікно – і подумала про те, що життя минає одноколірно і нудно, що в потоці щоденної суєти, бурчанні на чоловіка і дітей, і через типову тривожність міського жителя про все на світі, вона перестала радіти життю. Все є, а щастя немає. В результаті Гретхен поставила собі за мету – протягом всього наступного року працювати над своїм проектом «Щастя». І написати про це книгу.

Мені подобається підхід Гретхен. Я людина планів, графіків та проектів, люблю результат і, особливо, – ставити галочки, коли справа зроблена, питання вирішене, номер зданий. Життя складають проекти: маленькі і великі, особисті і професійні, і те, що до частини Рубін поставилась так само, мені імпонує. Тому і книга її – не філософські роздуми про все і ні про що, а конспект – бери і роби.

Письменниця розділила рік на 12 місяців, і кожен із них призначила «відповідальним» за одну з сфер свого життя: лютий, наприклад, – за сімейне життя, березень – за роботу, квітень – батьківські обов'язки, липень – за гроші. Поділилась своїми планами з близькими – і розпочала роботу над собою. Поступово виявилося, що – уявіть собі! – щастя складається з цілком конкретних, простих, земних речей. Наприклад, лягати спати раніше (моя улюблена думка з цього розділу – «Сон –новий секс»), займатися спортом, менше бурчати на чоловіка вранці, коли ти не виспалася і роздратована, пам'ятати про дні народження друзів, проявляти любов, просити допомоги у колег, коли щось не виходить на роботі, частіше розважатися з друзями, освоїти якусь нову технологію (робити найкрутіші інстасторізи, знімати відеоблог – чому ні?) і так далі, далі, далі.

6a01a3fc6741b5970b01bb09077799970d-800wi

Фото: Ruby Washington для The New York Times

Мій улюблений розділ присвячений прибиранню. Про те, що дихати стає легше, коли шафи почищені, Гретхен пише прямолінійно і смішно: зізнається, що терпіти не може прибирання і вечорами вдома спеціально навантажує себе роботою за ноутбуком, щоб робити вигляд, що у неї немає часу на прибирання. Коли стартував «Проект «Щастя», Гретхен все-таки взялась за прибирання – і виявила, наприклад, що в її квартирі 23 (!) вази для квітів. А ще Гретхен запровадила хороше правило: одна поличка в її домі тепер повинна бути завжди вільною. Навколо може бути повний безлад, але на одній – ідеальна порожнеча і чистота, як символ можливостей, перспектив і переваги краси над практичністю. Потрібно спробувати.

На останній сторінці автор розповідає про книги, які допомогли їй розібратися з поняттям «щастя». Серед них – філософи, письменники, художники, від Аристотеля до Делакруа. Але найкориснішою, пише Гретхен, для неї стала автобіографія Бенджаміна Франкліна, одного з батьків-засновників США – конкретно, чесно, по справі.

 

Джерело: Vogue.ua

Фото: Vogue.ua, hometocome.com, Andy Ryan 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему