Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Січ 2016

Дослідники визначили місце України в світовому рейтингу щастя

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Асоціація незалежних дослідницьких агентств Gallup International/WIN визначила рівень щастя в різних країнах. Досліджувалося, таким чином, громадяни яких держав найбільше відчувають себе щасливими людьми. В опитуванні взяли участь жителі 68 країн, у тому числі й України.

Глобальний індекс щастя визначається шляхом вирахування частки нещасливих з кількості щасливих.

Трійку лідерів рейтингу щастя очолили Колумбія (85 процентних пунктів), острів Фіджі (82) і Саудівська Аравія (82). На четвертому місці опинився Азербайджан (81), а замикає п'ятірку - В'єтнам (81). За ними йдуть Аргентина і Панама (по 79), Мексика (76), Еквадор (75), Китай і Ісландія (по 74).

У загальному списку країн Україна отримала 49 пунктів і посіла 32 позицію (серед 68 країн) разом із Косово. Росія цього року опинилася на 30-му місці (50 процентних пунктів проти 59 у 2015 році). У найближчому оточенні - Бразилія (54), Японія (52), Швеція (52). У мінусовій зоні щастя залишається Ірак (-12). Невисокі показники у Тунісу (7), Греції (9), Афганістану (14), Палестини (15).

Більше половини українців (54%) заявили, що відчувають себе щасливими. Однозначно нещасливих серед громадян України - 5%. У стані "нейтральних почуттів" (ні щасливі, ані нещасливі) перебуває 38%. Не визначилися - 3%.

Найнижчий рівень щастя спостерігається в Західній Європі. Соціологи відзначають високу частку респондентів, які не відчувають себе ні щасливими, ані нещасливими. За даними соціологів, кількість байдужих іноді навіть перевищує число щасливих. Наприклад, такі тенденції виявлені в Болгарії (47% байдужих при 39% щасливих), у Франції (49% байдужих проти 42% щасливих), в Греції (50% байдужих проти 29% щасливих), в Італії (43% байдужих проти 44% щасливих), у Гонконгу (43% байдужих при 40% щасливих). Висока частка серед опитаних без виражених емоцій в Чехії, Латвії, Македонії, Сербії, Словенії.

Як видно з рейтингу, західноєвропейські держави перебувають в певній зневірі, а східноєвропейські не можуть знайти вектор подальшого розвитку.

За даними соціологів, заробіток абсолютно не впливає на відчуття щастя. Опитування показало, що найщасливіші люди заробляють не більше $20 тис. на рік. Концентрація щастя спостерігається в найбідніших країнах, де річний дохід не перевищує $7000. Тим часом фінансово благополучні США, Німеччина, Великобританія, Швеція чи Австралія своїм місцем розташування на карті рейтингу доводять, що щастя точно не в грошах.

Більш щасливими себе почувають респонденти до 30 років і після 55 років. Опитування проводилися в грудні 2015 року.

 

Фото thespiritscience.net

Поділіться з друзями: