Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Серп 2017

Чотири прості кроки, які зроблять вас щасливішими

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Мозок кожної людини незбагненний, але науковців це не зупиняє. Вони не лише його досліджують, а й дають поради простим смертним, які хочуть бути щасливими.

stc1J7wqAd0

Є сила-силенна порад про те, як досягти щастя, від людей, які насправді не мають уявлення, про що говорять. Не вірте їм. Вірте нейробіологам. Вони вивчають сіру речовину у вашій голові і краще від усіх знають, що потрібно, щоб зробити вас щасливими.

31YyG3dUBeL. UX250_

Американський нейробіолог Алекс Корб поділився своїми міркуваннями з цього приводу:

1. Поставте собі головне питання

Якщо ви засумували, поставте собі одне важливе питання: «За що я вдячний/вдячна долі?». О так, скажете ви, це все прекрасно, але невже почуття вдячності здійснює бодай якийсь біологічний вплив на мозок? А ось і здійснює.

Знаєте, як працює антидепресант бупропіон? Він стимулює вироблення нейромедіатора дофаміна. Як і почуття вдячності. А знаєте, що робить флуоксетин? Стимулює нейромедіатор серотонін. Як і почуття вдячності.

Тож один із головних ефектів почуття вдячності - підвищення рівня серотоніну. Коли ви думаєте про те, за що ви вдячні долі, ви фокусуєтеся на позитивних сторонах життя. Ця проста дія підвищує вироблення серотоніну в передній поясній корі мозку.

2. Проговорюйте негативні почуття

Вам погано? Охарактеризуйте свій стан. Що це смуток, тривога, образа? Цього достатньо, щоб почуватися краще! Думаєте, це дурня? А ваш мозок вважає інакше!

В одному дослідженні учасникам показували фото людей з різними виразами обличчя і вимірювали реакцію мозку. Як і очікувалося, мигдалина реагувала на зображені емоції. Але коли учасників просили назвати ці емоції, у них активізувалася вентролатеральна префронтальна кора мозку, а активність мигдалини падала. Іншими словами, називання емоцій знижувало їх вплив на людину.

3. Прийміть рішення

Чи доводилося вам приймати будь-яке рішення і відчувати потім полегшення? Це не випадковість. Нейробіологія демонструє, що прийняття рішень знижує занепокоєння і тривожність, а також допомагає вирішувати проблеми.

Приймаючи рішення, ми окреслюємо наміри і встановлюємо цілі; все це здійснює позитивний вплив на префронтальну кору, знижуючи тривогу і хвилювання. Крім того, прийняття рішень допомагає знизити активність стриатума (смугастого тіла), яка зазвичай схиляє нас до негативних імпульсів та дій. Зрештою, прийняття рішень змінює наше сприйняття світу, що допомагає знайти рішення проблеми і заспокоїти лімбічну систему.

4. Торкайтеся до людей

В одному дослідженні учасники грали в комп'ютерну гру з перекидання м'яча. Один учасник кидав м'яч, а інший відбивав його назад. Насправді людина сиділа тільки з одного боку екрану - назад м'яч кидав комп'ютер. Але учасникам сказали, що персонажами на екрані керують живі люди. І що ж відбувалося, коли ці «інші люди» відмовлялися повернути м'яч? Мозок учасника реагував так само, як він реагує на фізичний біль. Тобто наш мозок сприймає відторгнутість як зламану ногу.

Соціальне виключення задіє передню поясну кору і центральну частину мозку, як і фізичний біль. Простіше кажучи, для мозку дуже важливі відносини з іншими людьми. Хочете підняти їх на новий рівень? Торкайтеся до людей фізично (звичайно, тільки до близьких)!

Фото: www.nathansgibson.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему