народне видання:
ми пишемо про людей з народу
волог.: , тиск: , вітер: |
Тут ви знайдете притчі й статті для саморозвитку на теми "Як стати щасливим?", "Що таке щастя?", "Як досягти успіху?", "Як відновити сили і життєву енергію?", "Як реалізувати себе?" тощо.
Про щастя з точки зору психології, науковців і християнства можна прочитати в статті "Що таке щастя: погляд учених, митців, психологів, релігій".
Крім того, у нас - в рубриці "Як стати щасливими" - ви зможете прочитати статті відомих у світі науковців, психологів, експертів і тренерів прощастя та його "рецепти", а також про речі, які не варто робити для того, щоб бути щасливим.
У нас ви зможете прочитати про щастя нещасливих, про науковий підхід до щастя, про щастя любові й внутрішнього миру, про щастя вдячності, про потужний трьохетапний рецепт щастя й про інші дуже цікаві практичні речі.
Прокрастинація, тобто відкладання справ на "потім", на останній момент, - загалом річ не дуже хороша. Так, іноді це робить людину продуктивнішою і креативнішою під час роботи в стресовому стані, але зазвичай нічого доброго для комфорту, здоров'я і щастя прокрастинація не дає. Пропонуємо деякі рецепти Елісон Грем з приводу того, як взяти під контроль цю тенденцію для свого розвитку й успіху. Адже саморозвиток - це, може, єдине, чим ми володіємо по-справжньому і що веде нас вгору.
Часом не вистачає наполегливості, сили йти до мети через безліч перешкод. Іноді бракує енергії і бажання постійно "гризти землю" в одному й тому напрямку... Однак наполегливість - одна із запорук успіху й щастя. Будь-який розвиток без наполегливості фактично неможливий. А людина без розвитку не може повноцінно й щасливо жити. Пропонована нами стаття Еріка Баркера - про правила, звички, за допомогою яких можна натренувати наполегливість.
Від нашої сили волі, вміння вчасно ухвалювати правильні рішення, від наполегливості й здатності долати перешкоди залежить наш розвиток. Силу волі, як і розум, і дух, і добрі звички потрібно тренувати й практикувати. Пропонуємо цікаву статтю психолога Роя Баумейстера про вміння ухвалювати рішення й методи тренування сили волі.
Тайм-менеджмент - безумовно, корисна річ, яка оптимізує життя людини і допомагає зосередитися на найбільш важливих речах, не витрачаючи час і енергію на безглузді речі. Пропонуємо статтю Брука Аллена, який тридцять років працював з цінними паперами, а тепер допомагає вибудувати філософію бізнесу й життя.
Іноді "щастя" і "позитив" як зовнішній атрибут і самоціль - без внутрішнього наповнення, любові й праці - несуть в собі серйозні небезпеки. Таке "зациклювання" на зовнішніх "ознаках щастя" може спричинити зворотній ефект, і людина може нашкодити не лише собі, але й оточуючим. Людина буде керуватися лише певними атрибутами з егоїстичною метою, не працюючи з внутрішнім світом і не думаючи про інших, або ж просто ховати десь в підсвідомості внутрішні конфлікти і вважати, що "позитивне мислення" позбавить її усіх проблем. Це нереально. Потрібно бути чесним з собою і світом, вирішуючи проблеми, а не тікаючи від них. Які ж найбільш небезпечні зовнішні "установки" на щастя і позитив? Пропонуємо статтю на основі деяких думок Олівера Беркмана, журналіста Guardian, котрий написав книгу «Протиотрута: Щастя для людей, які не виносять позитивного мислення».
Ми часто вважаємо, що зобов'язані для інших робити багато речей. Хоча насправді ми нічого нікому не зобов'язані (якщо не дали слово чи не взяли інше зобов'язання). Ми повинні жити, відчуваючи щастя. Жити так, щоб радіти цьому життю. Тоді ми зробимо щасливими не лише себе, але й оточуючих. Пропонуємо статтю Девіда К. ВІЛЬГЕЛЬМА "15 речей, які ви не зобов'язані нікому робити (хоча ви думаєте, що ви зобов'язані)".