Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Вер 2014

5 прийомів, які дозволяють швидко зміцнити силу волі

Читайте більше в рубриці Притчі, саморозвиток, дайджест
 

Правильно розподіляти життєву енергію, виробити пріоритети, концентруватися на головних речах і постійно розвиватися - певні правила для успіху й здатності долати життєві перешкоди. Ми вже писали про деякі навички для розвитку сили волі. Сьогодні пропонуємо дуже прості рекомендації з цього приводу від Рейчел Гіллетт.

Ми вічно намагаємося встигнути зробити якомога більше, але пора стати реалістами і зрозуміти, що можна зробити, а чого не можна домогтися одними лише вольовими зусиллями. Повторюйте правило: сила волі обмежена. Тому потрібно знати, як її правильно використовувати і розвивати.

 

Планування

Психолог з Колумбійського університету Хейді Грант Халворсон доводить, що нашої сили волі часто просто недостатньо, щоб чинити опір спокусі. Вона пропонує знижувати свою залежність від сили волі за допомогою планування. Не залишайте прийняття рішень до останнього моменту, а заздалегідь плануйте їх за правилами «якщо ... то ...»: так ви ухвалите правильне рішення заздалегідь.

Звичайно, планувати все не виходить, і тут якраз допомагає сила волі. Психолог Рой Баумейстер і журналіст Джон Тірні, які написали книгу про силу волі, впевнені, що її можна зміцнювати, як м'язи, за допомогою правильного навантаження і вправ, і що вона може також слабшати і виснажуватися.

Ось кілька простих і швидких прийомів, що дозволяють наростити внутрішню силу:

 

1. Робіть найскладніше зранку

Експерти з продуктивності радять: один з найефективніших способів впоратися з неприємними або важкими справами - це взятися за них на початку дня. Оскільки наші резерви енергії, відведені для ухвалення рішень, обмежені, сила волі зменшується протягом дня. Якщо ви відразу впораєтеся зі складними справами, то уникнете спроби ухилитися від них пізніше.

 

2. З'їжте щось смачне

Тут люди, які спираються на силу волі, щоб скинути вагу, здивуються, але солодке дає мозку прилив енергії, який йому потрібен для підтримки сили волі.

Баумейстер та інші дослідники з Університету Флориди виявили, що коли учасники дослідження намагалися проявити самоконтроль, рівень глюкози в крові у них сильно знижувався, що призводило до слабких результатів у наступних завданнях, які вимагають сили волі. Коли ж їм давали напій з глюкозою, їх сила волі поверталася до норми.

Деякі дослідники використовують для перевірки цієї теорії напої з цукром на кшталт лимонаду. Надійно силу волі зміцнює їжа, в якій є і білки, і комплексні вуглеводи.

 

3. Розмовляйте з собою

Дослідники з Каліфорнійського університету кажуть, що співчуття до себе підвищує мотивацію при спробах самовдосконалення. А вчені з Іллінойського університету також виявили, що багато чого залежить від того, як ми розмовляємо з собою.

За їх даними, звернення до себе в другій особі - якщо починати пропозиції зі слова «Ти», - зміцнює і наші реальні успіхи у зміні поведінки, і наші наміри стати кращими. Розмова з собою в першій особі - коли ми починаємо пропозиції з «Я», - допомагають гірше.

 

4. Заспокойтеся

Запропонувати комусь заспокоїтися - це, напевно, найбільш неефективний спосіб його заспокоїти, але якщо ви хочете зміцнити силу волі, без цього не обійтися. Коли ми відчуваємо сильний стрес, наше тіло входить в режим «бий або біжи». В цей час ми біологічно схильні діяти радше інстинктивно, ніж логічно, а значить, наша сила волі і енергія на прийняття рішень відходять на другий план.

Один з найкращих способів знизити рівень стресу і підвищити зосередженість - медитація, яка у всіх аспектах допомагає тілу і розуму. Нею займаються навіть на Уолл-стріт.

 

5. Спіть достатньо

Численні дослідження порівнюють недосипання зі сп'янінням. Фонд за безпеку дорожнього руху навіть стверджує, що сонні водії винні в одній з шести аварій зі смертельним результатом, тому що навіть помірне недосипання підриває нашу когнітивну і тілесну діяльність на рівні, який порівнянюють з алкогольним сп'янінням. При недосипанні наш мозок втрачає керування над ділянками, що відповідають за бажання і реакцію на стрес.

Тому простий спосіб полегшити життя мозку і зміцнити силу волі - це поспати.

 

 

 

Джерело http://www.fastcompany.com

Фото www.dumblittleman.com

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему