Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Квіт 2015

Пасха разом із солдатом

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Великдень – одне з найголовніших свят для усіх українців. Сповнений теплоти і любові, цей день щоріч пахтить вербою і духмяними пасками, радує око незвичайними писанками, змушує пригадувати вікові національні традиції. Але, на жаль, деякі з нас зустрінуть це світле свято не у родинному колі, а під дощем з ворожих куль. 9 квітня учні Черкаської школи №12 та студенти ЧДТУ за підтримки Черкаського Центру Допомоги Армії провели акцію «Пасха разом з солдатом», аби принести крихту свята і на передову.

Загалом, юні волонтери зібрали достатню кількість усього найнеобхіднішого: чай, кава, домашня консервація, паштети, крупи, каші, макаронні вироби, солодощі тощо. Також особливим презентом для воїнів світла стали смачні святкові паски.

 

fdssdf

 

Родзинкою акції були пасхальні листівки та ангелики-охоронці від черкаської майстрині Олени Галицької, що викладає у ЧДТУ на кафедрі дизайну. Жінка радо погодилася розповісти про те, що надихає на роботу, про обереги для військових та про ставлення до акції студентського активу:

 

- Щоразу на якесь велике свято, наприклад, на Новий рік чи День захисника Вітчизни, ми робимо листівки для хлопців, що воюють у зоні АТО. Деякі ми друкували у техніці лінориту, інші створювалися вручну. Наприклад, до Дня Святого Миколая і студенти, і учні різноманітних черкаських шкіл і гуртків робили святкові листівки-колажі для наших військових. Насправді було цікаво попрацювати з представниками різних вікових категорій.

Діти старшого віку вирізали і друкували деталі, бо цей процес складніший, а от молодшого віку можуть написати такі слова, на які дорослі дівчата не наважаться. Це дуже щиро.

Ми виготовляли обереги з різними орнаментами, рунами, що спрямовані захищати наших хлопців. Вони містять стилізовані зображення відповідних символів: дуба, що означає чоловіка, безкінечник, що означає праведний вогонь і незнищенність тощо.

Також ми зараз плануємо створювати плакати, що будуть надихати наших хлопців. Коли я почала працювати над такими проектами зі студентами, побачила, як вони змінюються. Вони активно долучаються, пропонують щось нове, цікавляться, вкладають у роботу позитивну енергію.

Дівчата і хлопці збирають продукти, гроші, теплі речі. Я розумію, що хоч і зробленого нами не так багато, але, що важливо, такі справи пробудили у серцях молоді справжнє добро.

 

 Прокоментував захід НародUA і волонтер, один з засновників Черкаського Центру Допомоги Армії, Олександр:

 

- Майже рік тому я вперше поїхав у зону АТО. Тоді ми везли хлопцям дитячі малюнки. Там я побачив, як кремезний бородатий чоловік, боєць Правого Сектору, побачивши їх, сховався за БТР, аби не показати сліз. Тоді я зрозумів, що якщо ми не допоможемо, то хто?

Наразі наша організація проводить велику кількість різноманітних благодійних заходів: концерти, спектаклі, в’яжемо маскувальні сітки.

Збирають домогу різноманітні навчальні заклади, але чомусь найбільш активні саме школи. Мене це дуже дивує: студенти б мали бути найбільш соціально активними, але ні, школи лідирують у цьому плані.

Коли створювали центр, шукати волонтерів було не важко. На щастя, у Черкасах багато свідомих небайдужих людей, і кожного дня залучаються нові добровольці. Уже у вівторок відправляємо усе зібране у рамках акції «Пасха разом з солдатом» на саму передову. Так би мовити, туди, куди не ходить «Нова Пошта», куди, крім нас, ніхто не передає.

 

Про те, як можна допомогти нашим хлопцям, ви можете дізнатися на сайті Черкаського Центру Допомоги Армії можете дізнатися за посиланням volunteer.ck.ua

 

 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему