Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Вер 2014

Вінниця - «шоколадна столиця» із найпрогресивнішою міськрадою

Читайте більше в рубриці Фоторепортаж
 

Вінниця - це суміш великого міста із присмаком Західноукраїнської старовини. Бруківка чергується з плиткою, плитка - з асфальтом; через одну стоять старовинні будівлі, "совкові" розвалини і нові торговельні центри. Російськомовне населення чергується з українськомовним, а також чути дивний діалект.

Я гуляла по місту з 5-ї ранку, знайшовши ресторанчик з халявним віфі, слухала Мерліна Менсона і спостерігала за людьми у «шоколадній столиці». Як і в кожному місті, зранку всі ліниво розповзаються по робочих місцях, але ближче до вечора все зміниться...

 

00660071

 

Гордість вінничан – трамвайчики з вільним вай-фаєм. Взагалі, поспілкувавшись з міським населенням, я зрозуміла, що містянам є багато чим гордитись.

«Завдяки прогресивній політиці молодого мера у Вінниці - одна з найпрогресивніших міськрад у Європі, – розказує Аліна, жителька міста. - Будь-який охочий може зайти всередину і проконтролювати роботу держоргану. «Фішка» в тому, що всі кабінети абсолютно прозорі (зі скла). Таким чином хабарі брати неможливо, і «колупатися в носі» на робочому місці також не вдасться. До того ж, черг тут майже немає, тому що кожен, хто прийшов на прийом, отримує бірочку зі своїм номером в черзі і знає через скільки хвилин його приймуть».

 

0069

 

І такий підхід існує не лише в офіційних структурах, а й у побуті вінничан. До поїздки я чула, що це місто - ніби «окремий світ» в нашій країні і різко контрастує із іншими регіонами України. За 3 дні, що я там провела, «космонавтом» в іншій галактиці я себе не відчула, але приємну, дружню, теплу атмосферу перейняла кожною клітинкою тіла.

 

Особливо цій атмосфері сприяв вечір, проведений на відомому Вінницькому фонтані. Про сам фонтан сказано багато: його розмір, краса, сучасність технологій... Тому я скажу про інше. Виступ починається о 21.30, але о 21.00 ти йдеш по мосту і бачиш купу різнокольорових крапочок. Підходиш ближче і розумієш, що ці крапочки – сотні людей, що прийшли подивитися шоу. Це так круто - спостерігати, як пенсіонери і діти, підлітки і дорослі сидять з однаково розкритими щелепами і з дитячим захопленням дивляться на воду.

 

0042

0013

 

Багато що вразило у цьому місті: як чоловік в костюмі панди давав здачі п'яному дядькові, що розсмішило до сліз; концерти живої мужики посеред вулиці; стильна молодь, що зависає біля Макдональдзу щовечора; купа шоколаду і гарні архітектурні споруди... Але у будь-якому разі, краще поїдьте і подивіться самі!

 

 

Фото надані автором

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему