Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Серп 2014

У Моринцях відбувся «Ше.Fest» (фоторепортаж)

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

16-17 серпня в с. Моринці Звенигородського району Черкаської області, на Батьківщині Тараса Шевченка, пройшов Перший всеукраїнський фестиваль до 200-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка «Ше.Fest». Захід зібрав декілька тисяч молодих українців.

Постійною популярністю в гостей Моринців користувалася «просвітницька» галявина фесту, де охочі мали змогу, сидячи під відкритим небом на невечкому згорстку соломи, послухати унікальні лекції про Тараса Шевченка від не менш унікальних людей: заслуженого художника України Валерія Франчука, лідера гурту «Тінь Сонця» Сергія Василюка, керівника Управління молодіжної політики ВО «Свобода» Юрія Ботнара, казкаря Сашка Лірника, поетів Анастісії Дмитрук та Богдана-Олега Горобчука, співробітників Національного музею Тараса Шевченка в Києві та Національного заповідника «Батьківщина Тараса Шевченка». Кожен з них розповів про своє осмислення Шевченка поета, художника, борця-націоналіста.

 

00010001 copy copy00020002 copy00030003 copy copy

32703272

00040004 copy copy00050005 copy copy00060006 copy copy00070007 copy copy00080008 copy copy00090009 copy copy00100010 copy copy00110011 copy copy00120012 copy copy00130013 copy copy00140014 copy copy00150015 copy copy00160016 copy copy00170017 copy copy00180018 copy copy00190019 copy copy00200020 copy

 

За словами одного з лекторів - казкаря Сашка Лірника, побувати в Моринцях була його давня мрія, ще з дитинства. А здійснилася вона лише тепер – на «Ше.Festі». «Це для мене знакова подія. Я щасливий, що сюди потрапив, тому що це – земля Шевченка. І з Шевченка вийшла вся наша Україна, як і з Котляревського. Шевченко – це Великий пророк, якого я люблю, поважаю і хочу, хоч трішечки, наблизитися до нього», - поділився своїми враженнями лірник та висловив сподівання, що фестиваль стане щорічним. «Тут гартується нова нація. Виковується молодь, проходить через потужний пласт української культури», - додав Сашко Лірник.

Сутність Шевченка-майстра пензля допомогли розкрити художник з Києва, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Валерій Франчук, ватутінський (Черкащина) художник Дмитро Ільницький та майстер портретів з Чернігова Володимир Михайлов, які завітали на «Ше.Fest» поділитися своєю майстерністю та провести ряд майстер-класів. Роботи, виконані в Моринцях, вони залишили на благодійний аукціон, що діяв в рамках збору коштів для військовослужбовців в зону АТО.

До благодійного аукціону також долучилися: тернопільська художниця Оксана Чмиленко, київський майстер пензля Андрій Єрмоленко та художник з Полтави Юрій Шаповал, які ще до початку фестивалю передали свої оригінали та фотокопії робіт на підтримку армії. Та й протягом самого фестивалю знаходилися добродії, що залишали свої картини для збору коштів на військо. Зокрема, до акції долучилися і діти з Шевченківської спеціалізованої школи-інтернат (сусіднього до Моринців села Шевченкове). Фотороботи ілюстрацій маленьких художників до «Дитячого Кобзарика» на «Ше.Fest» передала вчителька школи Віра Даніліна.

Маленьких учасників фестивалю радо зустрічала дитяча галявина, де дітки під наглядом майстрів розмальовували торбинки портретами молодого Тараса Шевченка та гербиками, займалися патріотичним фейс-артом, робили коників-оберегів з сіна для військових в зоні АТО, писали їм листи подяки і підтримки.

Протягом двох днів фестивалю у місцевому Будинку культури діяла кінозала, де гості Моринців могли переглянути художні та документальні фільми про Тараса Шевченка ХХ та ХХI ст.

Студенти Національного університету імені Тараса Шевченка в м. Києві привезли до рідного села Великого Пророка рок-оперу «Міф», на перегляд якої завітали не тільки гості «Ше.Festу», а й місцеві жителі – від молодих матусь з дітьми до зовсім сивочолих моринчан.

Ярмарок був представлений різноманітними виробами ручної роботи: вишивка, прикраси, предмети з глини та дерева, картинами, літературою патріотичного спрямування тощо.

Усі ці два дні гості Моринців мали змогу побути просто неба, адже ніч проходила у наметовому містечку, разом з піснями та ватрою; походити закрученим стежками села, де народився Тарас Шевченко, відвідати сусідні села Шевченкове, в якому зростав, здобував першу освіту, де поховані батьки художника; село Будище, де письменник козачкував у маєтку пана Енгельгарда.

Завершився фестиваль вечірньою музичною програмою. Пісні на пророчі Шевченкові слова подарували українські гурти: Тінь Сонця, Веремій, Трансформер, Хочу Ще!, Друже Музико, Шпилясті Козарі, Апокриф, Фолькнери, Колір Ночі та ін.

В рамках благодійного фестивалю вдалося зібрати 19 545, 3 грн, які будуть спрямовані на підтримку військових в зоні АТО.

 

 

Фото та інформація надані організаторами Фестивалю.

Поділіться з друзями: