Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Лип 2014

Аграрне страхування - поштовх до стабільного розвитку АПК?

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

У Черкасах обговорювали майбутнє аграрного страхування. Це відбулося в рамках круглого столу «Концепція розвитку системи страхування сільськогосподарської продукції в Україні як важливий фактор подальшого вдосконалення вітчизняного ринку агрострахування». Учасники дискусії висловили позицію, що розвиток агрострахування в Україні стане гарантією стабільного розвитку сільськогосподарського сектору. Тим часом сьогодні в Україні страхуванням агропродукції охоплені лише 3-4% сільгоспвиробників (в передових країнах - від 35 % до 80%). Як стверджують експерти, на ринку аграрного страхування в Україні мають відбутися серйозні зміни. Найближчим часом до Уряду спрямують на затвердження проект Концепції розвитку системи страхування сільськогосподарської продукції в Україні. Реалізація цього документу має стати поштовхом до стабільного розвитку українського АПК. Тим часом у 13-ти регіонах країни відбувається обговорення проекту Концепції, в рамках якого майбутня система агрострахування вдосконалюється фахівцями.

Проект реалізується за ініціативи Аграрного страхового Пулу та Міжнародної фінансової корпорації (IFC).

Обговорення Концепції розвитку системи страхування сільськогосподарської продукції у Черкасах відбулось за участю представників Департаменту агропромислового розвитку Черкаської ОДА, районних управлінь агропромислового розвитку, експертів IFC, аграріїв, представників страхових компаній тощо.

В ході круглого столу експерти наголосили, що в Україні агрострахування - достатньо молоде і почало реально працювати (за участю держави) з 2005 року. Тим часом АПК України поступово виходить на передові позиції у світі за експортом певних видів продукції, в тому числі зернових, кукурудзи, соняшникової олії... У цьому році Україна виходить на друге місце у світі за експортом зернових після США. Є можливість розвиватися далі, однак періодично аграрії України зазнають величезних втрат через природні катаклізми, різноманітні хвороби агропродукції та інші фактори. Адже ринок агрострахування, який певним чином убезпечує виробників від серйозних ризиків втрати врожаю, фактично нерозвинений.

Експерти IFC наголосили, що агрострахування забезпечує виробникам компенсацію частини збитків від несприятливих погодних умов та інших негативних факторів, допомагає повернути кредити/позики, сприяє виконаню договірних зобов'язань, стабілізує процес виробництва та доходи підприємства.

 

scan 140710 0004scan 140710 0007

 

В той же час кількість катастроф, котрі зумовлені погодними явищами, щорічно зростає. Україна сьогодні є зоною ризикованого землекористування. Варто згадати найбільш серйозні катаклізми останніх 15 років. Так, зимою 2002/2003 років в результаті дії низьких температур сільськогосподарські культури вимерзли у більшості областей країни (загинуло більше 70% озимих культур). Літом 2007 року посуха в 10 областях Півдня та Сходу завдала збитки сільгоспвиробникам на рівні більше мільярда гривень. Літом 2008 року повінь в областях Західної України завдала агропідприємствам збитків більше, ніж на півмільярда гривень. Зимою 2010/2011 років в результаті дії 2 циклонів і вимерзання підприємства мали збитки на рівні більше ніж 200 млн гривень.

 

Як наголошують фахівці, для того, щоб забезпечити стабільний розвиток АПК в Україні, необхідно ухвалити Концепцію розвитку агрострахового ринку. Розробник проекту Концепції - так званий Агростраховий пул, який уже тривалий час займається страхуванням аграрної продукції в країні.

Серед основних ризиків, які спричиняють втрату врожаю сільськогосподарських культур, погодні умови займають 58%, хвороби - 17%, бур'яни - 15%,  шкідники - 10%. Агрострахування, як переконують експерти, має стати невід'ємною частиною аграрного бізнесу. Проте рівень агрострахування в Україні сьогодні залишається мізерним - до 5%. Тим часом в Австралії він сягнув 78%, на Кіпрі - 100% сільськогосподарських угідь.

 

Важливою подією 2012 року було ухвалення ВР закону «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою». Закон запровадив низку новацій, зокрема визнання на офіційному рівні стандартних страхових продуктів, запровадження механізму субсидованого агрострахування та створення Агрострахового пулу. Сьогодні до складу Агрострахового пулу входить 4 компанії - «Домінанта», «Страхові гарантії», «Брокбізнес» та «Українська аграрно-страхова компанія». За інформацією «Агроіншуранс Інтернешнл», в кінці 2013 року в структурі ринку агрострахування на ці компанії припадало 84% договорів.

На 1 червня нинішнього року 24 страхові компанії отримали ліцензії на страхування аграрної продукції. Хоча реально такі послуги надає 50% з них.

Концепція розвитку системи страхування сільськогосподарської продукції має вирішити існуючі проблеми в законодавстві й державній політиці, забезпечивши розвиток в цій сфері, як і розвиток усього АПК.

Цей документ після схвалення Кабінетом Міністрів має стати підґрунтям, на якому будуватиметься вітчизняне законодавство в сфері агрострахування. Держава має перетворитися на активного гравця цього процесу, в тому числі відразу покриваючи частину витрат виробників на страхові платежі.

 

 

 

Фото www.gweek.com.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему