Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Лист 2012

Дерева біля художньої школи рубає приватна фірма, яка орендувала тут ділянку

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Виявляється, що дерева поблизу художньої школи імені Данила Нарбута у Черкасах вирубали не з вказівки міської чи обласної влади чи екологів. Як розповів НародUA начальник екологічного відділу Черкаського міськвиконкому Володимир Гусаченко, ділянку біля художньої школи за адресою "Хрещатик, 212" взяла в оренду приватна фірма. Фірма планує будувати на цій території якийсь об'єкт. А українське законодавство передбачає, що при отриманні дозволу на будівництво чи на підготовчі роботи до будівництва, фірма має право зносити зелені насадження. Наразі Муніципальна інспекція шукає власника фірми, яка вирубує дерева.

Начальник відділу екології Черкаського міськвиконкому Володимир Гусаченко розповів НародUA, що екологи міста не можуть вплинути на ситуацію з вирубкою дерев по Хрещатику, 212. Мовляв, це функції Муніципальної інспекції та обласної екологічної інспекції.

 

Пропонуємо розмову НародUA з головним екологом Черкас Володимиром Гусаченком.

- На яких підставах вирубують дерева біля художньої школи імені Нарбута?

- Підстави вирубки ми перевіряємо. Функція контролю по знесенню зелених насаджень у нас знаходиться в Муніципальної інспекції. Крім того, правильність виконання робіт може перевіряти державна будівельна інспекція, а також обласна екологічна інспекція.

Нам вдалося взнати, що там приватному підприємству виділили земельну ділянку. Воно до нас зверталося ще раніше, і ми визначили кількість дерев, які там знаходилися в аварійному стані, і кількість дерев, які повинні залишатися на місці будівництва. Порахована відновлювана вартість цих дерев. 

У зв'язку з тим, що восени цього року була змінена постанова Кабінету міністрів щодо видалення дерев, кущів, газонів і так далі на території України, сьогодні не потребує отримання нашого дозволу, тобто ордеру на видалення зелених насаджень на підставі одного з документів, які передбачені законом про регулювання містобудівної діяльності. 

Тобто це може бути дозвіл на початок будівництва або дозвіл на початок підготовчих робіт. 

- Тобто підприємство взяло в оренду територію? І може вирубувати там дерева без дозволу?

- У нас немає функції контролю, але, наскільки нам відомо, підприємство взяло в оренду цю територію. Воно не може без дозволу вирубувати дерева. Вони мають отримати дозвіл в Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю області.

Якщо вони отримують, відповідно до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", дозвіл на початок будівництва або дозвіл на початок підготовчих робіт перед будівництвом, тоді вони мають право зносити зелені насадження. При цьому вони зобов'язані провести озеленення на території на відновлювану вартість дерев, або, якщо вартість озеленення менша, то сплатити різницю в міський бюджет. Але це перевіряється при введенні об'єкта в експлуатацію. 

- А яка відновлювана вартість дерев на тій ділянці?

- Я не можу на даний момент це сказати.

- Муніципальна інспекція буде займатися цим питанням?

- Я думаю, що вона цим зараз і займається. Вона розшукує власника цієї території. 

- Як дізнатися, яка фірма взяла в оренду цю територію?

- Це можуть сказати в Муніципальній інспекції.

 

Поділіться з друзями: