Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Лист 2012

Черкаси потерпатимуть від «культурного пресингу»?

Читайте більше в рубриці Культура
 

Черкащан випробовуватимуть так званим «культурним пресингом».

Про це під час прес-конференції повідомив художній керівник Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка Сергій Проскурня.

 

За його словами, у місті з’явилася громадська організація «Суспільна ініціатива «Живи в Черкасах», яка за сприяння відомого черкаського видавця Юлії Чабаненко організовуватиме різноманітні мистецькі заходи.

 

«Ми сміливо йдемо в бій. Мене зараз хвилює тільки одне питання – чи витримають Черкаси такий культурний пресинг? Чи вони спроможні будуть взяти цей ритм? Поки що ритм, в якому я особисто існую в нашому місті, він відрізняється від ритму міста. На кожному кроці я чую: «у нас так не прийнято, ми так не можемо, ми так не звикли, у нас такого ще не було». Якщо Київ має температуру 50 градусів, то в Черкасах навіть 20 немає. А Москва має 75 градусів. Ми ще не розуміємо в Черкасах, що ми живемо в постінформаційному суспільстві, у нас воно ще доінформаційне. На жаль. Але світ живе вже в постінформаційному середовищі», - запевнив Сергій Проскурня.

 

Він також розповів, що принципово користується громадським транспортом не тому, що в нього маленька зарплата, а для того, аби «сканувати місто і розуміти, для кого робити вистави».

 

«Ми провели соцопитування. Опитали близько 1600 черкащан, з них 945 хоча б раз були в театрі. Хочемо зробити так, щоб через три роки ця цифра збільшилася хоча б вдвічі», - сказав Сергій Проскурня.

 

На його думку, за допомогою мистецтва можна «боротися із провінційною депресією».

 

«Мені здається, що культура, мистецтво, вигадка, фантазія, мрія, яка має здійснитися, можуть бути пов’язані саме з перемогою над депресією, в якій люди дуже часто перебувають. Яскраві естетичні враження можуть бути тим ключиком, який може реально змінити ландшафт», - підсумував художній керівник театру.

 

Зображення: ukurier.gov.ua

Поділіться з друзями: