Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


01 Жовт 2012

Одарич сподівається, що в бюджеті на 2013 рік врахують стандарти надання послуг

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Міський голова Черкас Сергій Одарич розповів про своє перебування на щорічному з’їзді Асоціації міст України. За словами мера, позитивним є той факт, що в Україні незабаром завершать розробку і затвердять стандарти надання послуг.

«Існує проблема з так званими делегованими повноваженнями. Є повноваження, які належать державі і які вона повинна виконувати, але які вона делегувала виконувати місцевому самоврядуванню. Зокрема, це галузі дошкільної, позашкільної і шкільної освіти, охорони здоров’я, культури і фізкультури і спорту. Виконання цих повноважень на сьогодні складають близько 75-80 % видатків місцевих бюджетів на надання цих послуг. Але постійно між державою і місцевим самоврядуванням існує конфлікт, тому що кожного року ці повноваження недофінансовуються», - розповів Сергій Одарич під час прес-конференції у понеділок, 1 жовтня.

 

За його словами, на галузь фізкультури і спорту в Черкасах виділяється мізерна кількість коштів, які забезпечують потреби галузі лише на три-чотири місяці.

 

«Містам доводиться частину своїх доходів, які мали йти на дороги, на житловий фонд, на ліфти, освітлення тощо, спрямовувати замість держави на зарплату вчителям і лікарям, оплачувати енергоресурси цих установ. Ситуація катастрофічна. У цьому році 64 % місцевих коштів, які мали б піти на благоустрій міст, були витрачені на покриття зобов’язань держави. Такого ще не було. У минулі роки до 25 -30 % доходило», - наголосив мер Черкас.

 

Він вважає, що проблема в тому, що немає стандартів надання послуг.

 

«Наприклад - що таке послуга «навчання учня в школі», що вона повинна в себе включати, скільки вчителів мають вчити учня і так далі. І потім цей стандарт має бути перерахований у гривні. Має бути визначено, що навчання одного учня в школі коштує, наприклад, 8 560 гривень на рік. Після цього ця сума потрапляє в Міністерство фінансів. Якщо Черкаси показують, що у нас є 23 700 учнів, то достатньо помножити одну суму на іншу і отримуємо скільки держава повинна на ці повноваження дати. Те саме стосується охорони здоров’я, культури, фізкультури та спорту», - сказав Сергій Одарич.  

 

За його словами, нині галузеві міністерства завершують написання цих стандартів, але вони ще не починали їх обраховувати у грошовому еквіваленті.

 

«Сподіваюся, що до кінця цього року, коли прийматиметься бюджет на 2013 рік, держава буде хоча б частково опиратися на ці стандарти», - висловив сподівання мер Черкас.

 

Фото: 

 

Поділіться з друзями: