Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


05 Вер 2012

У Черкасах виступатиме хор імені Лисенка із Нідерландів

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Доброчинний тур Хору імені Миколи Лисенка з Нідерландів цього року має у своєму плані візит і до Черкас. 11 вересня о 19:00 відбудеться півторагодинний концерт в обласній філармонії. Насолодитися виступом майстрів співу черкасці зможуть безкоштовно, оскільки артисти мають на меті популяризацію української культури та відзначають 15-річний ювілей колективу.

 

На цей момент уже відома програма концерту, що включає різножанрові інструментальні та хорові твори як українських композиторів, так і закордонних митців. Спочатку хор співатиме літургійні твори; потім на сцену вийде Михайло Захарія – віртуозний івано-франківський цимбаліст, який нині мешкає у Словаччині.

 

Міський голова Черкас Сергій Одарич ділиться своїми враженнями:

 

«Доброчинний тур, у який вирушив голландський хор, охоплює кілька міст України, зокрема Черкаси, Кривий Ріг, Донецьк, Вінницю та Долину, що на Івано-Франківщині (батьківщина засновника хору Мирослава Антоновича). Показово, що всі учасники хору – корінні голландці, які, втім, присвятили свою діяльність поширенню здобутків української культури. Ми раді приймати гостей у Черкасах і сподіваємося, що концерт Голландського хору стане справжньою окрасою осінньої пори».

 

«Візит хору – це значуща подія для культурного життя Черкас, – коментує Світлана Неухацька, директор Туристично-інформаційного центру міста, – Це не лише наша можливість долучитися до мистецтва хорового співу, але й показова подія для туристичного іміджу Черкас. Маю надію, що й надалі закордонні артисти бачитимуть у нашому місті культурний центр України, куди варто приїжджати і де можна знайти вдячну й уважну публіку».

 

 

Хор імені Лисенка заснований 1996 року музикознавцем, композитором, оперним співаком, уродженцем Мирославом Антоновичем. Коли він навчався в Утрехтському університеті, вирішив створити хор, який складався би винятково з голландців, але співав би на богослужіннях українською мовою у візантійському обряді. Під керівництвом Мирослава Антоновича, який був диригентом колективу понад 40 років, хор дав понад 3000 концертів. Через шість років паном Антоновичем було зібрано уже змішаний колектив співаків для того, щоб виконати концерт на підтримку Міжнародного фонду сім'ї Лисенків у Києві. У травні 1997 року цей концерт пройшов із великим успіхом у церкві святого Якоба в Утрехті. Саме тому було ухвалено рішення перетворити цей тимчасовий співочий колектив на постійний хор і назвати його «Хор імені Миколи Лисенка» на честь видатного композитора. Хор імені Лисенка налічує 40 співаків – чоловіків і жінок, які разом підтримують українську культуру. Не потрібно забувати, що всі співаки – корінні голландці. Мирослав Антонович та Паул Гаккеннес протягом десяти років були художніми керівниками хору. За роки існування колектив відвідав багато країн світу та тричі виступав в Україні. Цього року голландський хор приїжджає в Україну. Крім ювілейної 15-річної діяльності, візит пов'язаний із 95-ою річницею від народження маестро Мирослава Антоновича. Хор, який від початку свого заснування співав українською та про українське, хоче віддати шану своєму Батьку, виступити з концертною програмою на його Батьківщині та подякувати за плекання і поширення української музичної культури, популяризацію української пісні, українського мистецтва, українського народу. Разом із хором гастролюватиме Україною не менш відомий у Європі цимбаліст Михайло Захарія. Хлопець перейняв цей дивовижний талант від батьків, що й проклали йому дорогу у світ музики. У віці 5 років Михайло здобув першу премію на обласному конкурсі «Юні віртуози». Зараз він лауреат Міжнародного гуцульського фестивалю, стипендіат Всеукраїнського конкурсу «Нові імена України», лауреат першої премії Міжнародного конкурсу молодих виконавців в Кишиневі (Молдова), багаторазовий лауреат Міжнародного конкурсу цимбалістів у Чехії, переможець міжнародних конкурсів у Будапешті, Тревізо (Італія). Він дає сольні концерти в Україні, Європі та Азії. Михайло зарахований до енциклопедії «Хто є хто» Словацької республіки, в якій зібрані біографії особистостей в галузі економіки, політики, науки і мистецтва. Почесний громадянин Долини Михайло Захарія, починаючи з чотирьох років не розлучається зі сценою, він піднімається все вище і вище, здобуваючи всенародну славу.

 

Інформація надана Туристично-інформаційним центром Черкас

Поділіться з друзями: