Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


30 Лип 2012

Понад 200 людей взяли участь у Трипільській толоці

Читайте більше в рубриці Культура
 

Цими вихідними у селі Легедзине відбулася ювілейна Трипільська толока. П’ятий рік поспіль на Черкащину приїздять волонтери з усіх куточків України, щоб відбудовувати помешкання трипільців.

Як розповів НародUA головний організатор дійства, директор державного історико-культурного заповідника «Трипільська культура» Владислав Чабанюк, у толоці взяли участь понад 200 людей.

 

«Наробилися, майстер-класи були, на розкопки їздили. Було дуже гарно. Мені так здається, і всі так кажуть. Усе, що планували, встигли зробити. Закінчили робити дві хати – одно і двоповерхову. Помазали їх всередині. Пізніше, коли все підсохне, ми камерною компанією зберемося і розфарбуємо стіни», - сказав Владислав Чабанюк.

 

За його словами, учасників толоки розважали гурт мандрівних дяків «Вертеп» з Дніпропетровська, «Добрі люди» зі Львова, Сашко Лірник та кобзар Михайло Коваль.

 

«А потім дивилися фільми. Довгенько сиділи. Були такі собі трипільські вечорниці. Їсти готували на території – борщі, кулеші варили у казанах. Трошки встигли поспати. А зранку наступного дня провели екскурсії для одеситів, дніпропетровців, вінничан, киян… Возили усіх на розкопки», - розповів Владислав Чабанюк, запевнивши, що розкопки трипільського поселення «Тальянки» триватимуть щонайменше до середини вересня.  

 

«Є цікаві знахідки. Наприклад, знайшли дуже цікаві маленькі моделі саней, на яких уперше намальовані не просто орнаменти, а упряж, яка була на головах волів і чіплялася до самих саней», - підсумував Владислав Чабанюк.

 

Нагадаємо, що Трипільська толока проводиться в Легедзиному починаючи з 2008 року. Кожного літа тут збираються люди з різних міст України, щоб допомогти відбудовувати житла трипільців.

 

Фото НародUA

 

Поділіться з друзями: