Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


20 Лип 2012

Черкащани долучилися до дискусії про вступ України до Євросоюзу

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

«Що може зробити простий громадянин, котрий прагне приєднання до ЄС?» - із таким питанням до газети «День» звернувся водій Інтернет-магазину Яків, спровокувавши цікаву дискусію серед читачів та експертів. До обговорення долучилися і черкащани.

 

sas

Юрій САС,провідний експерт Дослідницько-аналітичного центру «Енігма»:

 

«Простий громадянин може йти двома шляхами. По-перше, він має підтримувати на виборах тих кандидатів і ті партії, які чітко й недвозначно заявляють про своє бачення України як асоційованого або повноправного члена ЄС. При цьому важливо, здійснення яких кроків вони вважають за необхідне. Цілі мають бути досяжними, вимірюваними, конкретними. По-друге, українцям потрібно вести активне соціальне життя. Середньостатистичний громадянин Норвегії є активістом п’яти неурядових організацій. В Україні також широко представлені НУО найрізноманітніших напрямків діяльності. Урешті, ви можете заснувати свою ініціативу й оформити її в самостійну організацію. Між рівнем громадської активності й рівнем життя, очевидно, існує якась залежність. Тим паче що є громадські організації, діяльність яких спрямована на наближення України до асоціації та інтеграції з європейським співтовариством. Наприклад, нині на етапі розбудови громадська організація «Ми — європейці», яка «виросла» із групи в соціальних мережах. На рахунку ініціативи — низка масових заходів у Києві на підтримку євроінтеграційних прагнень українців. Але, крім цього, треба ще зрозуміти, що Європа — не на мапі, а в головах. Одна знайома полька розповіла, що, готуючись до «унії» з Євросоюзом, у Польщі активісти кинули гасло: «Хочеш до Європи — упорядкуй найближчий клозет». Цей важкий шлях має розпочатися із засвоєння на перший погляд такого незначного, але насправді фундаментального»

 

solo

 

Тетяна КАВАЛЬЧУК, юристка коаліції молодіжних громадських організацій «Молода Черкащина»:

 

«Потрібно знайти в собі слабенький, затоптаний паросток європейськості й поливати його щодня. Ментально — культивувати в собі небайдужість до себе й оточення, толерантність до тих, хто не такий, як ти, але поважає тебе і твою культуру, тренувати вміння захистити свої інтереси і критичне мислення, згадати про те, що живеш не на безлюдному острові, а в контексті громади. Згадати про свій рід і коріння, передати це як величезну цінність своїм дітям і внукам. Не дарувати державі того, що вона робить проти тебе і твоїх дітей, не розраховувати, що хтось інший усе розв’яже. Так, як треба, можеш вирішити тільки ти сам. І щоденно робити вчинки, які поки що в Україні можуть викликати подив, а в Європі — стали нормою: сортувати сміття та збирати використані батарейки, брати участь у житті свого багатоповерхового будинку/кварталу/мікрорайону, ставати в чергу до маршрутки, а коли такої черги немає, створити її, турбуватися про своє здоров’я не тоді, коли припекло, а завжди... І зняти зі своїх очей полуду — у кожного вона своя».

 

389363 419037601447380_1914161634_n

 

Юрко ПРОКОПЧУК, актор Черкаського академічного музично-драматичного театру імені Тараса Шевченка:


«Знати, а ще краще — бачити європейські цінності та втілювати їх у життя в Україні. Треба дуже прагнути бути цивілізованим у всіх сферах життєдіяльності. Навіть у дрібницях: кидання недопалків у смітник, перехід дороги на зелене світло, вміння усміхнутися й перепросити».

 

 

Фото: ru.democraticbelarus.eu, НародUA та з особистих сторінок Тетяни Кавальчук і Юрка Прокопчука в соціальній мережі "Фейсбук"

Поділіться з друзями: