Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Лип 2012

Прокуратура й міліція стверджують, що штаб опозиції хотіли обшукати законно

Читайте більше в рубриці Політика
 

Прокуратура Черкаської області заявила сьогодні, 14 липня, що жодних порушень з боку міліції під час спроби обшуку 13 липня працівниками служби боротьби з економічною злочинністю штабу  "Фронту змін" та об'єднаної опозиції не було. Натомість в УМВС України в Черкаській області прямо звинуватили опозиціонерів, що вони прикриваються політикою, щоб "уникнути відповідальності за скоєні злочини". Зі свого боку, представники черкаської опозиції заявляють, що міліція не мала права обшукувати приймальню народного депутата Романа Ткача без належної процедури. Як і вилучати документацію, зокрема й бухгалтерську, оргтехніку та електронні носії за постановою прокурора Черкаського району Руслана Олійника. Мовляв, це можна зробити тільки за рішенням суду. А присутність сина відомого черкаського нардепа-"тушки" Володимира Олійника, на думку опозиції, тут невипадкова.

Як розповіла НародUA речниця Ради опозиційних сил Черкащини Тетяна Воронцова, зранку 13 липня в штабі об'єднаної опозиції була зустріч народного депутата Андрія Шевченка з журналістами. Після цього він з черкаськими опозиціонерами поїхав на ОДТРК "Рось". Буквально через десять хвилин працівники СДСБЕЗ Черкаського РВ УМВС в Черкаській області зайшли на другий поверх, де знаходиться штаб опозиції та "Фронту Змін", і, за словами опозиціонерів, заблокували три входи в приміщення. Вони показали постанову про обшук приміщення "Черкасагропроекту", якому нібито належить усі п'ять поверхів цієї будівлі, за підписом згаданого прокурора Черкаського району. 

 

Працівники міліції, за словами Тетяни Воронцової, зайшли в кабінет керівника обласного "Фронту змін" Наталі Старікової і хотіли його обшукати. Проте працівники офісу їм пояснили, що вони не мають права його обшукувати, тому що це - приймальня народного депутата Романа Ткача. Тоді міліціонери в цивільному показали постанову про обшук, підписану прокурором Черкаського району Русланом Олійником, сином народного депутата Володимира Олійника, і наполягали, що вони таки обшукають приміщення.

 

Присутні в штабі натомість пояснювали їм, що це - зовсім інша структура, і тут знаходиться політична партія "Фронт змін" і виборчий штаб об'єднаної опозиції. Суперечки тривали, аж доки не приїхав народний депутат Андрій Шевченко.

 

"Ми довго з ним не могли зайти в приміщення, і зайшли лише через підвал. Андрій Шевченко повідомив їм, що, згідно із законом про статус народного депутата, вони не мають права обшукувати приміщення приймальні народного депутата. І що вони повинні були належним чином народного депутата Романа Ткача повідомити про обшук. Потім під'їхав ще один народний депутат Ігор Єресько. В результаті СДСБЕЗ відступив. Але, судячи з усього, це не надовго. Це було кілька працівників у цивільному... Що цікаво, що в постанові було написано про обшук всіх приміщень ВАТ "Черкасагропроект". По суті треба було обшукувати всі п'ять поверхів і всі кабінети. У постанові прокурора було написано обшукати всі приміщення, а заблокували й намагалися обшукати тільки другий поверх, де орендує приміщення штаб об'єднаної опозиції. По-друге, так можна обшукувати будь-кого, хто мав справу з "Маяком-Худяки", - розповіла про події Тетяна Воронцова.

 

Крім того, опозиціонери пояснили суть "претензій міліції" наступним чином:

 

"Черкасагропроект" - це давня ще структура, яка залишилася з радянських часів. Його обшукують тому, що в червні минулого року порушено кримінальну справу стосовно заводу "Бондюель" у Худяках, який називається "Маяк-Худяки". А "Черкасагропроект" робив проект відведення земельної ділянки цьому заводу. Тобто в принципі "Черкасагропроект" не може взагалі бути фігурантом кримінальної справи. При чому не тільки він робив проект, а ще кілька проектних фірм". 

 

Зрештою, опозиція наполягає, що міліція не має права вилучати всю оргтехніку, електронні носії, всю документацію, в тому числі й бухгалтерську, і так далі, за постановою прокурора. 

 

"У постанові, як правило, вказується, що саме вони шукають і хочуть вилучити, тобто конкретний документ. А електронні носії та бухгалтерську документацію можна вилучити тільки за рішенням суду, а не за постановою прокурора", -зазначила Тетяна Воронцова.

 

Зі свого боку, в УМВС України в Черкаській області повідомили, що працівники міліції діяли цілком законно і в межах кримінальної справи, яка була порушена прокуратурою 30 червня 2011 року за ст. 197-1 КК України «Самовільне заняття земельної ділянки» та ч.5 ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем».

 

"Маючи відношення до розробки та виготовлення проектної документації на землю та будівництво, своїми кримінальними діями фігуранти справи спричинили матеріальні збитки на суму 739 тисяч гривень. Ці справи були об'єднані в одне провадження, а в грудні 2011 року перекваліфіковані на ст.190 ч.4 КК України «Шахрайство». Весь цей час тривало досудове слідство по встановленню осіб, причетних до незаконних дій, яке з'ясувало, що службові особи вказаного ТОВ, по діяльності якого було порушено кримінальні справи, перераховувало здобуті незаконним шляхом кошти на безготівкові рахунки фірми, в офісах якої, згідно постанови прокуратури, повинні були проходити оперативно-слідчі дії по виявленню доказової бази щодо незаконної діяльності цієї фірми", - повідомили в УМВС про обшук 13 липня 2012 року.

 

Однак, за словами міліції, службові особи "Черкасагропроекту" прикрилися опозиційністю, щоб уникнути відповідальності.

 

"Намагаючись уникнути відповідальності за скоєні злочини, службові особи вирішили заполітизувати ситуацію і шляхом перекручення фактів та надання неправдивої інформації, використати її на свою користь", - стверджує міліція на офіційному сайті УМВС України в Черкаській області.

 

"Коли працівники державної служби по боротьбі з економічною злочинністю разом зі слідчим в кількості 4-х чоловік та понятими прибули для проведення слідчих дій з'ясувалось, що директор фірми на своєму робочому місці відсутній. Через деякий час керівник фірми прибув до офісу, але не сам - в супроводі депутата Верховної Ради, депутатів обласного рівня, помічників депутатів та запрошеної для такої нагоди преси. Відкрито провокуючи працівників міліції, вони почали перешкоджати роботі слідчо-оперативної групи та всіляко заважали їм виконувати свої службові обов'язки", - повідомляють правоохоронці.

Поділіться з друзями: