Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Лип 2012

Міліційське начальство не доповіло міськраді про побиття депутатів, бо їздить з Тулубом

Читайте більше в рубриці Політика
 

Сьогодні, 12 травня 2012 року, Черкаська міська рада обговорювала події 6 липня 2012 року, коли правоохоронці й невідомі «комунальники» знесли «мовне» наметове містечко на Соборній площі Черкас, а також побили й затримали його захисників. Зокрема й депутатів міськради. Утім, попри те, що питання розглядалося останнім в порядку денному сесії Черкаської міськради, ані керівники Соснівського райвідділу міліції, ані начальник обласного управління МВС Валерій Дерновий не відгукнулися на запрошення депутатів, щоб проінформувати про події 6 липня. Як повідомили в УМВС Черкаської області, Валерій Дерновий та керівництво Соснівського райвідділу беруть участь в робочих поїздках та зустрічах з громадянами голови Черкаської ОДА Сергія Тулуба. Тим часом, заступник прокурора Черкас Володимир Ляшко заявив, що прокуратурою проводиться перевірка фактів, які мали місце 6 липня, а 17 липня вже має бути відповідне рішення прокуратури.

Зі свого боку, депутати й міський голова Черкас Сергій Одарич зазначили, що 10 днів на перевірку - це надто багато.

 

Депутати спершу переглянули відеоматеріали про події 6 липня. Відтак Микола Булатецький, якого того дня били й затримували правоохоронці, розповів про події на Соборній площі. Зокрема, він зазначив, що в нього на площі був прийом громадян з питань ухваленого мовного закону. Натомість міліція, на його думку, отримала вказівку від керівництва ОДА його побити і затримати. Зокрема, як стверджує пан Булатецький, накази міліціонерам давав і керівник управління у справах сім'ї, молоді та спорту Черкаської ОДА Вадим Береза. Врешті, він повідомив, що ледь не задихнувся в міліцейській машині, оскільки «висів вниз головою». Микола Булатецький також заявив, що 6 липня міліція принизила всіх депутатів Черкаської області.

 

Депутат Черкаської міськради Володимир Мамалига заявив, що вперше за останні кілька десятків років у Черкаській області проти якоїсь політичної сили використали міліцію. На думку Володимира Мамалиги, потрібно порушувати кримінальні справи проти міліціонерів та тих, хто віддавав накази, а також знімати з посад керівників силових структур Черкаської області.

 

«У нас в міській раді мало людей, які займалися політичною діяльністю, як я, - з 1988 року. Я неодноразово брав участь в протистояннях з міліцією. Але в місті Черкаси міліція вперше використовується в політичних розборках. Вперше міліція застосовується одною політичною силою проти другої політичної сили. Цього не було в часи "України без Кучми". Цього не було в часи Помаранчевої революції. Цього не було ніколи. Пам'ятайте: сьогодні проти одної сили використали міліцію, завтра використають проти другої. Такі дії не можуть залишатися безнаказанними. Треба вимагати від прокуратури порушувати кримінальні справи з приводу перешкоджання діяльності депутата, за перевищення службових повноважень. Треба перед Києвом ставити питання про відповідність займаним посадам керівників силових органів», - сказав Володимир Мамалига.

 

На думку депутата міськради Святослава Вовкодава, влада не мала права використовувати спецпідрозділи міліції, спецзасоби, а також застосовувати силу проти людей.

«Використання сили і спецпідрозділів суворо регламентується законом. Тільки при супротиві працівникам міліції може застосовуватися сила. Міліція знала, що це - депутати міської ради. Незважаючи на це, вони застосували силу. При тому, що супротиву працівникам міліції не було. Крім того, використовувалися спецзасоби... Я думаю, що підстав для застосування спецзасобів також не було. Не було жодного прецеденту в історії нашого міста, щоб міліція використовувалась проти політичної сили, яка неугодна існуючій владі», - заявив Святослав Вовкодав.

 

Міський голова Сергій Одарич запропонував депутатам звернутися з приводу подій 6 липня в Черкасах до Генпрокурора, міністра МВС, Президента та уповноваженого Верховної Ради з прав людини. 

Утім, коли депутати почали обговорювати можливе звернення, то, зрештою, зійшлися на думці на 13 липня підготувати звернення, щоб міський голова від імені Черкаської міської ради надіслав його.

 

Окрім того, Микола Булатецький раптом заговорив про відставку секретаря Черкаської міської ради і члена Партії регіонів Віктора Горкуна як «моральну компенсацію» йому.

Мер, у свою чергу, заявив, що не бачить логіки між подіями і додав:

«Ну що у вас в голові робиться? Тільки не говоріть, що вона - порожня...» 

Поділіться з друзями: