Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Лип 2012

Черкаські регіонали попросили в Президента повернути закон про мови на доопрацювання

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Черкаська міська організація Партії регіонів прийняла проект звернення до Президента України з проханням повернути на доопрацювання Закон «Про основи мовної політики».

Про це йдеться на сайті організації.

 

«Ми, депутати Черкаської міської ради, звертаємося до Вас з приводу прийняття Верховною Радою України Закону України «Про основи державної мовної політики».


У сучасній Україні зазначений закон сприяв би збереженню мов національних меншин і наблизив би нашу державу до європейського співтовариства. Однак, прийнятий до розгляду Верховною Радою України проект закону «Про основи державної мовної політики» не пройшов ґрунтовної всенародної експертизи, тому не отримав відповідної підтримки. Внаслідок чого в громадянському суспільстві склалася напружена ситуація навколо цього питання. Україномовні громадяни не можуть знайти відповіді щодо можливого звуження застосування державної мови, її розмежування з регіональними мовами в місцях компактного проживання громадян іншої національності. Десятивідсоткова підтримка громадян, що виписана в законі, зовсім не захищає мов мало чисельних національних меншин, як того вимагає європейська Хартія про мови (вірмен – 0,2 %, ромів – 0,1 %, гагаузів – 0,1%, грузин – 0,1 %).

 

Вважаємо, що в межах України має використовуватися державна мова. Водночас, для повноцінного, ефективного функціонування закону важливо передбачити оптимальний механізм фінансування заходів, що сприятимуть збереженню і розвитку мов меншин, об'єднуватимуть суспільство, підвищуватимуть ефективність роботи органів влади різних рівнів. Посилаючись на недоліки в законі, антидержавницькі сили намагаються деструктивними діями дестабілізувати суспільну злагоду в державі.

 

З огляду на сказане, просимо підтримати нашу ініціативу і позицію та повернути Закон України «Про основи державної мовної політики» до Верховної Ради України на доопрацювання», - наголошують черкаські регіонали.

 

Фото: p-p.com.ua

Поділіться з друзями: