Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


09 Лип 2012

Ківалов і Колесніченко писали мовний закон «на коліні» - Одарич

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Міський голова Черкас Сергій Одарич укотре висловив своє «фе» щодо мовного закону.

Під час сьогоднішньої прес-конференції він, зокрема, заявив, що цей закон – це передвиборчий хід Партії регіонів.

 

«На жаль за 20 років незалежності в Україні не знаходяться політтехнологи, які б пропонували щось інше у виборчій кампанії, ніж знову повернення до мовного питання. Голосування за цей закон я вважаю абсолютно нормальним. Бо це була передвиборча обіцянка, з якою Партія регіонів ішла на президентські та парламентські вибори, тому нічого нового Україна не почула і не побачила, це просто виконання передвиборчої обіцянки. Тому за що голосували, те й отримали», - наголосив Сергій Одарич.

 

За його словами, перш ніж вводити поняття регіональної мови, треба чітко визначити, що таке державна мова.

 

«Тобто, можна запроваджувати можливість навчання дітей у школі регіональною мовою, можна передбачати можливість спілкування із органами місцевого самоврядування регіональною мовою, але наприклад, якщо ви створюєте телеканал, газету чи радіо з загальнодержавною аудиторією, то мова має бути винятково державна. Хочете видаватися регіональними мовами – будь ласка, якщо ви регіональне видання. Але якщо хочете працювати в межах цілої держави, то це має бути тільки державна мова. Освіта у вищих навчальних закладах має бути винятково державною мовою. Бо запроваджуючи необов'язковість вивчення державної мови, творці закону обмежують шанси своїх виборців в отриманні високоякісної освіти. Тому я вважаю, що розглядати питання регіональних мов можна лише в контексті захисту і впровадження державної мови. Бо сьогодні вмикаю «1+1» і ведуча говорить російською, гості – російською, і я вже забув, коли там щось чув українською», - кинув камінець у город відомого телеканалу мер.

 

Повертаючись до мовного закону, мер знову назвав його «маразматичним», «суто декларативним» і таким, що не може бути виконаний.

 

«Таке враження, що його десь там на коліні писали в останній момент перед подачею і ніхто серйозно не займався його підготовкою. Крім того, він в разі його впровадження, буде тягнути за собою мільйонні додаткові видатки із державного а місцевих бюджетів, абсолютно безглузді видатки. Тому ніхто його впроваджувати в такому вигляді не буде, бо це є нонсенс. Закон має абсолютно декларативний передвиборчий характер, але дуже прикро те, що він знову розколює Україну, розколює суспільство, відволікає від розв'язання інших важливіших питань, у першу чергу економічного характеру. Я дуже сподіваюся, що подальші дії, які відбудуться, поставлять крапку в мовному питанні. І дуже сподіваюся, що нікому в майбутньому не захочеться торкатися цієї теми. І я переконаний, що автори цієї провокації зазнають фіаско», - підсумував Сергій Одарич.

 

Фото: lviv.expres.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему