Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


04 Лип 2012

У Черкасах оголосили початок протестів і розбили наметове містечко

Читайте більше в рубриці Політика
 

У Черкасах опозиційні політичні сили на Соборній площі оголосили початок безстрокових протестів - до "повної перемоги над окупаційним режимом". Крім того, увечері на центральній площі Черкас таки з'явилися перші намети, які, за задумом опозиції, повинні тут стояти постійно вдень і вночі. Як повідомили НародUA "мешканці" першого намету, в них буде чергувати до десяти молодих людей. І хоч мітинг із вимогою до Президента не підписувати ухвалений скандальний закон "Про засади державної мовної політики" був на надто масовим, однак він об'єднав досі часто конфліктуючих політиків, а також "незаполітизовану громадськість", зокрема викладачів університету імені Богдана Хмельницького.

Врешті, пропонуємо читачам промови та коментарі НародUA черкаських науковців, політологів та політиків з приводу ухваленого мовного закону, який розколює українське суспільство та провокує громадянську війну.

 

IMGP6976

Перший намет "пішов".

 

IMGP6976

IMGP6976

Викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького звернулися до Президента з проханням не підписувати мовний закон

 

IMGP6976

IMGP6976

IMGP6976

 

IMGP6976

IMGP6976

 

 

IMGP6976

IMGP6976

 

 

Віталій Коваль, "За Україну":

- Те, що закон приймається напередодні виборів і проштовхується будь-якими засобами підтверджує те, що влада не знаходить нічого іншого, щоб хоча б якимось чином утримати електорат. Вони на цій карті грають, бо нічого іншого придумати вони не можуть. Я сьогодні навмисно разів десять переглядав відео і глибоко переконаний, що під той недоказаний Мартинюком номер і не названий законопроект, за який голосували, можна сьогодні втулити будь-який закон – і про повернення Криму Росії, і про передачу газотранспортної системи Росії, і про передачу Буковини Румунії. Що хочеш можна придумати. Тому що було названо тільки «248». На жаль, не готові були опозиційні фракції та їх лідери до таких дій. Мені імпонує те, що першим рішучим кроком стала позиція лідера «За Україну» Кириленка і його депутатської групи. Вони відразу пішли в Український дім голодувати.

Що ми повинні робити далі? Балачки ми повинні припинити. Є таке кодове слово «вила». Я його повністю розумію і підтримаю. Черкащина не повинна сприйняти це спокійно, тому що все таки ми є серцем України. Чекаємо вістей з Києва. Вірю, що хоч це може об'єднати політичні сили...

 

Василь Пахаренко, літературознавець, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького:

- Мабуть, усі ви бачили, як приймався мовний закон. Я для себе зробив висновок, що, судячи із форми прийняття, нашою країною керують шулери – дрібні, самі примітивні шулери. Мені соромно і боляче за те, що наш народ дожився до того, що над нами – ті наперсточники, які дорвалися до влади і вважають, що вони навіки там будуть. Я хочу закликати усіх: люди добрі, єдине вас прошу – не бійтеся. Бо вони нас значно більше бояться. Вони бояться за свої заводи, за свої будинки, маєтки, за золоті унітази. Тому що вони знають, що усе це вони вкрали, і рано чи пізно доведеться віддавати. Не бійтеся. І так само вас прошу: не махайте рукою, не кажіть, що «моя хата скраю». Якщо сьогодні ми проти них не виступимо, то завтра вони прийдуть у хату до кожного і заберуть усе...

 

Леонід Даценко, координатор "ради опозиційних сил Черкащини":

 

IMGP6976

 

- Сьогодні ми маємо менше говорити, а більше діяти. Сьогодні наш майдан має стати постійно діючим. Ми повинні сюди приходити щодня. Стояти до повної перемоги над цим окупаційним режимом. Тому я закликаю вас, ваших друзів, ваших родичів, знайомих кожен день виходити на майдан. Завтра ми повинні розгорнути тут справжнє наметове містечко. Сьогодні ми маємо розпочати український майдан і в Києві, і в Черкасах, і в кожному районному центрі, в кожному селі.

Ті запроданці, які вчора зрадили Україну, зрадили кожного з нас, кожного українця, вони перетворилися у такий мішок чи то з грошима, чи то, вибачте, з гімном, які не мають права називатися народними депутатами України. Тому сьогодні ми маємо запалити вогонь, багаття на майданах, палити ворогів України. Щоб усі бачили, що ми з вами не тільки говоримо, а приступаємо до серйозних дій, ідемо в наступ на цю окупаційну неукраїнську владу...

Ми об'єднані як ніколи в єдину політичну силу. Я вас закликаю щодня виходити сюди на майдан, виходити до пам'ятнику Шевченку, до пам'ятнику Симоненку. Єднаймося по дворах, єднаймося по будинках, єднаймося в селах і містах. Інакше ця банда знищить мову, вкраде землю, знищить кожного з вас. Тому наше гасло – «До боротьби!», до боротьби на майданах проти так званих владців, які сьогодні мають бути спалені і знищені на українській землі.

 

Любов Майборода, депутат Черкаської облради:

 

IMGP6976

 

- Вчора відбулося безпрецедентне прийняття закону про мови – з порушенням всіх правил, всякого регламенту. Це просто наперсточники грали. Тому серйозно ні світове співтовариство, ні українці до такого прийняття закону не будуть ставитися. І я переконана, що тиск громадськості зробить своє і Янукович не підпише цей закон. Але ми маємо робити все можливе для того, щоб відстоювати свої права. Які б закони не приймала Верховна Рада, чи міська, чи обласна ради, - ніколи 200 осіб, а у Верховній Раді було сто, які тиснули на всі кнопки, сто людей, які представляють олігархічні клани не спроможні і не будуть вирішувати долю України. Її вирішує кожен з нас. Від того, як кожен з нас поважає свою мову, як ми ставимося до оточуючих, як ми нею спілкуємося на роботі, як ми ставимося до своїх друзів, до державних службовців, - оце і є закон. А не ті 200 осіб збіговиська, які вчора розіграли наперсточну карту.

Тому я вас закликаю до того, щоб ми не недооцінювали, але й не переоцінювали ситуацію.

Ті люди нікого не представляють. Були й гірші часи для української мови. В часи царя гнобили цю мову, і вона вижила. Тим більше вони виживе зараз.

Я щойно повернулася з Росії, де мала зустріч з представниками громадських організацій. І на цій зустрічі виступали представники Кремля, які всіх залякували «оранжизмом».

Саме «страшне», що є сьогодні в Росії – це наша Помаранчева революція, це – повернення історичної пам'яті, це правда про Другу світову війну. І цього найбільше боїться Москва. І цього найбільше боїться їх п'ята колона – представники Партії регіонів, Блоку Литвина, Комуністична партія. Це сьогодні люди, які працюють на гроші ФСБ, на гроші Кремля.

Для нас важливо знати, що ніхто нас не примусить розмовляти російською мовою, якщо ми самі цього не захочемо. І ми нікому нашу мову не віддамо, як і не віддамо нашу країну.

Для нас як представників депутатського корпусу Черкащини важливо, як себе поводять наші депутати. 26 депутатів Черкаської міської ради підтримали пропозицію заблокувати закон про мови. І ми дякуємо фракціям «Батьківщини» і «Фронту змін». Але міський голова голосував про ти того, щоб цей закон був заблокований. Ще більш ганебною була ситуація в обласній раді, де депутатська більшість не стала на захист мови. Це – наша з вами недоробка.

Цю владу обрали ми. І тільки ми можемо обрати кращу владу. Тому важливий кожен голос. Закликаю вас стати в повний зріст, розпрямити плечі, підняти голову і пишатися тим, що ми – українці.

 

Віталій Масненко, політолог, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького:

- Цей закон дуже небезпечний. Тут ідеться не тільки про мовне питання. Цей закон по суті закладає механізм розчленування України. Почали з мовного питання. Далі з'являться інші приводи. Це все дуже небезпечно для єдності спільноти і цілісності держави.

Крім того, є дуже великі сумніви щодо мотивації тих людей, які лобіюють подібні рішення. Як правило, усе пояснюють виборчими мотивами. Але я думаю, що слід шукати глибші мотиви. Можливо, тут розрахунок, що вдасться залишити для власних маневрів якусь частину України, в тому числі шляхом якогось відділення, сепарації. Це дуже небезпечні речі.

Щодо реалізації закону, то я, чесно кажучи, не бачу правового механізму. Сам закон навіть з правової точки зору погано дуже виписаний. Тому що там є дуже багато суперечностей з рештою законодавства. Я, наприклад, звернув увагу на освітній блок. Там містяться нісенітниці. Наприклад, така є позиція. Що органи місцевого самоврядування вправі вирішувати обсяг викладання предметів в середній школі і тому подібне. Тобто фактично руйнується загальнодержавна система освіти. Є ж стандарти освіти, є закон про освіту. Але все це руйнується. І це – тільки один приклад. Така сама ситуація і в інших сферах. Тут потрібно ліквідувати все існуюче законодавство і впроваджувати цей закон. Він просто не вписується в правове поле.

Думаю, через це було дуже багато правок до законопроекту. Але влада, правляча більшість не захотіла розглядати правки і в такий ганебний спосіб прийняла закон.

Реакція суспільства на ухвалення цього закону є різною. Мені здається, що значна частина суспільства починає розуміти небезпеку, принаймні - інтелігенція. Було вже звернення викладачів львівського університету. Частина викладачів нашого черкаського національного університету підтримала подібне звернення. Думаю, подібні громадські ініціативи будуть виникати і далі. Але дії опозиції не зовсім адекватні. Все побудоване на політичному протистоянні. Потрібно брати ширше. Тут ідеться не так про політику, як про існування самого суспільства, його ідентифікація.

Можливо, потрібні акції громадської непокори як протидія таким безвідповідальним діям влади.

На масові акції навряд чи можна розраховувати. Думаю, це і врахувала влада. Пора відпусток. Частина людей думають про власне виживання. Але думаю, суспільство поступово прийде до глибинного розуміння небезпеки цього закону.

Поділіться з друзями: