Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Черв 2012

У Каневі вшанувати героїв УНР не хоче ні влада, ні "Батьківщина"?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

Уже п'ять місяців депутат Канівської міськради Юрій Гамалій домагається встановлення пам'ятного знаку героям Української Народної Республіки, що народилися на Канівщині і в 1917-1921 роках воювали за незалежність України. Проте ані влада, ані представники опозиції, зокрема "Батьківщини", не підтримують ініціативу увічнення героїв УНР у Каневі.

Як розповів НародUA Юрій Гамалій, ще з січня 2012 року він звертається до різних установ з ініціативою вшанування відомих канівчан, які в 1917-1921 роках віддавали життя і здоров'я, захищаючи Батьківщину від різноманітних окупантів, зокрема й большевиків.

Йдеться про таких учасників Визвольних змагань початку ХХ століття, як Андрій Лівицький, який народився у с. Ліпляве Канівського району, був міністром закордонних справ УНР (1919р.), а згодом – Президентом УНР в екзилі. Це і Борис Барвінський, народжений у с. Грищенці, що був громадським діячем, учителем і підполковником армії УНР. Це і Павло Гарячий, що народився у с. Буда-Горобіївка і був інженером, учителем, сотником Армії УНР. Це козаки Армії УНР Оникій Кучер (народився у с. Степанці) та Лазар Шевченко (народився у с. Пшеничники), які були учасниками Другого зимового походу й розстріляні більшовиками під містечком Базар.

Про всіх цих людей, як зауважує ініціатор вшанування героїв УНР, канівчани фактично нічого не знають.

 

Проте, за словами депутата Канівської міської ради від "Свободи" Юрія Гамалія, канівська міська влада робить усе, що відтягнути встановлення пам'ятного знаку. Крім того депутат констатує, що і представники "Батьківщини", які входять в Організаційний комітет щодо перейменування та впорядкування вулиць, майданів та скверів у м. Каневі активно перешкоджають втіленню цієї благородної ідеї.

 

Юрій Гамалій зазначив, що в січні 2012 року він звернувся з цією ініціативою до міського голови Канева Віктора Ніколенка, а також до директора Канівського історичного музею Ольги Ісаєвої та трьох заступників міського голови Канева - Ігоря Ренькаса, Анатолія Леонтьєва та Валентини Чиж. 

Однак директор музею Ольга Ісаєва категорично висловилася проти розміщення пам’ятної дошки на стіні музею, запропонувавши встановити пам’ятний знак в парку Слави. Мовляв, будинок, в якому знаходиться музей, є архітектурною цінністю, стоїть на балансі у міністерстві і без відповідного погодження не може змінювати (доповнювати) свій зовнішній вигляд. 

Заступники міського голови нібито не заперечували проти встановлення пам'ятного знаку, однак, як виявили засідання оргкомітету з перейменування вулиць, питання лише відтягувалося.

Протягом п'яти місяців, за словами Юрія Гамалія, Організаційний комітет щодо перейменування та впорядкування вулиць, майданів та скверів у м. Каневі три рази збирався, щоб розглянути питання встановлення пам'ятного знаку героям УНР Канівщини. 

Проте двічі на зібрався кворум оргкомітету для ухвалення будь-яких рішень. Таким чином питання блокувалося.

Однак чи не найголовнішою несподіванкою для багатьох стало те, що представники опозиційної "Батьківщини", зокрема член комітету та депутат Канівської міської ради Євген Касіч-Пилипенко, виявилися найбільшими супротивниками вшанування канівських патріотів часів Визвольних змагань 1917-1921 років.

Інший представник "Батьківщини" і депутат Канівської міськради Сергій Ткаченко також не підтримав ідею і взагалі ігнорував усі засідання оргкомітету з цього питання.

 

Зрештою, прогнозовано до активних супротивників ідеї вшанування героїв УНР Канівщини приєднався й представник КПУ і депутат Канівської міськради Микола Лисенко.

 

Коли з третьої спроби на засідання оргкомітету таки зібрався кворум, то згаданий БЮТівець Євген Касіч-Пилипенко був єдиним, хто відкрито голосував проти будь-якого вшанування учасників Визвольних змагань 1917-1921 років на Канівщині.

Утім, вшанування із переліком імен героїв 1917-1921 років підтримали лише ініціатор Юрій Гамалій та інший "свободівець" в Канівській міськраді Володимир Варавка.

Інші присутні члени оргкомітету голосували за вшанування без прив'язки до імен.

 

На думку депутата Канівської міськради Юрія Гамалія, подібне голосування й вшанування "без імен" - просто нівелювання самої ідеї та можливості її втілення. 

За його словами, громадська організація «Благодійна ініціатива «Героїка» за благодійні кошти виготовляє пам’ятні дошки й знаки учасникам, героям Визвольних Змагань за незалежність України 1917-1921 років і готова зробити це для міста Канева. Проте "безіменне" вшанування героїв фактично стає неможливим.

 

Юрій Гамалій вважає надуманими аргументи деяких членів оргкомітету та представників канівської влади, що не можна згадувати імена учасників боротьби за незалежність, тому що "їх небагато". Це, на думку депутата - лише привід, щоб їх взагалі не вшановувати.

 

Зокрема, Юрій Гамалій заявив НародUA наступне:

 

- Завжди таким чином можна заявити, що "не все досліджено" і "не всі імена відомі". Знайдуть десять людей, а вони скажуть що були сотні, знайдуть сотні, а вони скажуть, що були тисячі людей. Візьмемо Велику вітчизняну війну. Досі знаходять сотні й тисячі невідомих імен і ніхто не каже, що не будемо встановлювати дошки пошани, бо далеко не всі імена відомі. Ми хочемо підняти це питання для обговорення громадськості, щоб вона знала, хто не хоче вшановувати героїв Визвольних змагань 1917-1921 років на Канівщині. Можливо, громадськість переконає владу, що не можна нехтувати своїми героями.

 

У свою чергу, після 4 місяців розгляду від міського голови Канева Віктора Ніколенка також надійшла відповідь депутату. З одного боку, там нібито підтримується ідея вшанування, однак тут таки зазначається, що потрібно досліджувати персоналії, які "заслуговують" на пошанування. Мовляв, доцільніше вшановувати без згадки конкретних імен.

Врешті, подаємо для обговорення громадськістю список членів оргкомітету з перейменування та впорядкування вулиць, майданів та скверів у м. Каневі, які або проігнорували засідання з цього питання, або голосували проти "іменного" вшанування героїв.

 

Леонтьєв А.О. – голова Комітету, заступник міського голови

Чиж В.М. – заступник голови Комітету, заступник міського голови, депутат Канівської міської ради від ПР

Ткаченко С.В. – секретар Комітету, працівник Виконавчого комітету Канівської міської ради

Труфанова О.Г. – член Комітету, начальник міського відділу культури

Шацьких А.І. – член Комітету, начальник ЖКГ

Черешнєв Д.М. – член Комітету, начальник відділу архітектури Канівської міської ради

Осадча О.В. – член Комітету, представник Державного реєстру

Максим'юк І.С. – член Комітету, депутат Канівської міської ради від «Сильної України»

Ткаченко С.С. – член Комітету, депутат Канівської міської ради від ВО «Батьківщина»

Касіч-Пилипенко Є. Л. – член Комітету, депутат Канівської міської ради від ВО «Батьківщина»

Кулинич П.М. – член Комітету, депутат Канівської міської ради від ПР

Ренькас І.О. – член Комітету, заступник міського голови, депутат Канівської міської ради від ВО «Союз. Чорнобиль. Україна»

Лисенко М.П. – член Комітету, депутат Канівської міської ради від КПУ

Куча В.В. – член Комітету, депутат Канівської міської ради від «Сильної України»

Коломієць В.В. – член Комітету за згодою, генеральний директор музею Т.Г. Шевченка

Бруслиновський Є.Б. – член Комітету за згодою, головний редактор місцевої газети «Дніпрова зірка»

Цибулько В.І. – член Комітету

 

 

 

Фото sd.org.ua

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему