Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Черв 2012

Донорство – це стиль життя

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Сьогодні, 14 червня, у Всесвітній день донора крові в Черкасах реалізували соціальний проект «Подаруй життя – стань донором». Усі охочі мали можливість врятувати чиєсь життя, здавши власну кров та отримавши кваліфіковану консультацію лікарів.

 

203

 

Завданням  проекту  «Подаруй життя – стань донором» є не лише популяризація донорства серед молоді, але й розвіювання міфу про те, що це небезпечно і шкідливо.

 

198

«Кров здавати не шкідливо, безпечно і навіть корисно! Здача 450 мл крові, яку ми беремо у донора, сприяє самооновленню організму. У людини, яка регулярно здає кров, підвищується імунітет, вона краще переносить надзвичайні ситуації, відчуває моральне задоволення», - коментує головний лікар станції переливання крові Юрій Бульба.

 

До 1996 року Червоний хрест вів державну пропаганду здачі крові, тому донорів вистачало. Але після 1996 року кількість донорів зменшилася майже вдвічі. З 2000 року ситуація покращилася, але на необхідний рівень донорство так і не вийшло.

 

«На сьогоднішній день ми відчуваємо дефіцит молодих донорів. Особливо, коли є необхідність в рідкісних групах крові», - говорить Юрій Бульба.

 

200

Організатор цього соціального проекту Сергій Слинько зазначає, що охочих взяти участь у проекті було близько 40, але прийшло близько десятка. Все ж Сергій сподівається, що з кожним днем молодих донорів ставатиме більше.

 

Черкащанин Констянтин Долецький уже всьоме здає кров:

«Я маю 4 групу крові, тому й вирішив, якщо у мене така рідкісна кров, необхідно поділитися з іншими. У самому процесі здачі крові немає нічого страшного - тонесенька голочка, що бере кров. Не відчуваю дискомфорту».

 

Вперше сьогодні здає кров Марина Демченко. Її напувають солодким чаєм із печивом, адже кров треба здавати на ситий шлунок.

 

217

«Дізналася від друзів, що буде така акція, захотіла спробувати. Планую в майбутньому ще здавати кров, адже сьогодні я дізналася і відчула особисто, що нічого страшного в цьому немає, це навпаки корисно», - говорить Марина Демченко.

 

223

Лікар трансфізіолог Світлана Трінько  запевняє донорів, що все стерильно

 

Лікарка Світлана Трінько зазначає, що за 100 мл крові донор отримує 16 гривень. У Черкасах більшість донорів здають кров за гроші, мало хто робить добру справу «просто так». Але сьогодні усі донори здавали кров безкоштовно, тому що допомога людям не має ціни. Наприклад, досвідчений донор Констянтин Долецький ніколи не брав гроші за свою кров.

«Донорство – це стиль життя!», - підсумовує Світлана Трінько.

 

 

Фото Алли Плахтій, НародUA

Поділіться з друзями: