Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Черв 2012

Черкаські чорнобильці протестують проти закону про держгарантії виконання судових рішень

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

115 чорнобильців всіх районів Черкаської області беруть участь у всеукраїнській протестній акції під стінами Верховної Ради з вимогою накладення вето Президента на закон № 9127 «Про гарантії держави щодо виконання рішень суду». Чорнобильці та представники інших соціальних груп протестують проти закону, який фактично ліквідовує соціальні гарантії для багатьох категорій громадян. Про це повідомив НародUA черкаський ліквідатор-інвалід та протоієрей Борис Бродовський.

Протестувальниками з усієї України ухвалена відповідна резолюція, яку передали представникам Кабміну і Верховної Ради. У цей момент, як повідомляє Борис Бродовський, чорнобильці знаходяться біля Адміністрації Президента.

Як розповів ліквідатор-чорнобилець з Черкас Борис Бродовський, частина протестуючих розбиває намети навпроти Кабміну.

Ніяких радикальних заходів на зразок штурмів владних установ та подібного, за словами Бориса Бродовського, не планується.

Черкаська обласна організація «Чорнобильський набат», за інформацією пана Бродовського, бере активну участь в протестах.

Крім того, як повідомив НародUA Борис Бродовський, також в протестах беруть участь чорнобильські організації з Рівненської, Тернопільської, Івано-Франківської та Волинської областей.

Зі слів Бориса Бродовського, «Чорнобильський набат» першим виступив з ініціативами, які вже передані Мінсоцполітики, з приводу зміни постанови Кабміну № 1210. Зокрема, йдеться про те, щоб встановити всім чорнобильським ліквідаторам-інвалідам 1, 2 та 3-ї груп пенсії на рівні, відповідно, 6, 8 і 10 мінімальних прожиткових мінімумів. Також ідеться про підвищення пенсій для виселених із 10-кілометрової зони навколо ЧАЕС.

Таким чином, за словами пана Бродовського, ідеться про захист інтересів близько 45 тисяч ліквідаторів та 35 тисяч «переселенців», - загалом близько 90 тисяч найбільш постраждалих від аварії на ЧАЕС.

«Ми розуміємо, що вимагати підвищення пенсій усім чорнобильцям нереально для держави, тому поки що йдеться тільки про категорії, які найбільше постраждали внаслідок аварії», заявив Борис Бродовський.

Натомість закон № 9127, як запевняють протестувальники, фактично передбачає ігнорування державою судових рішень, які вимагали від владних органів забезпечувати соціальні гарантії чорнобильців та інших соціальних категорій громадян, зокрема й у виплатах та пенсіях. Закон передбачає «оптимізацію» виплат пенсій пенсіонерам, згідно з фінансовим станом держави і дозволяє Кабміну не виконувати закони й зменшувати пенсії на свій розсуд.

 

 

Фото photowallpapers.org.ua

Поділіться з друзями: