Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Трав 2012

«Мала планета Україна» в музеї «Кобзаря»

Читайте більше в рубриці Культура
 

Неймовірна камерність і потужний мистецький обшир, вивершений піснями на слова Григорія Сковороди, кераміка та текстиль – такими є основні складові виставки мисткині Людмили Шилімової-Ганзенко, яка днями відкрилася у музеї «Кобзаря» Тараса Шевченка.

 

3 8

 

Назва проекту – «Мала планета Україна» - невипадкова. Виявляється, у 1925 році астрономи Симеїзської обсерваторії відкрили нову планету, яка у 1967 році отримала назву «Україна». Утім, Людмила Шилімова-Ганзенко створила власну «планету», поєднавши у своїх роботах сучасність і традиції (чого вартує лише той факт, що родина художниці збирала шматочки давніх керамічних виробів, щоб потім «вмонтовувати» у власні роботи!). Для того, щоб відчути себе маленькою частинкою Всесвіту достатньо споглядати об'ємні текстильні композиції, які з одного боку уособлюють собою планети, а з іншого – схожі на парасольки, і так і просяться, щоб хтось заховався під ними від дощу.

 

41

 

До речі, мисткиня зізнається, що створювати такі дивовижі їй допомагав чоловік. «Планети» та «лялечки-шовкопряди» насправді з мідного дроту, що щедро обмотаний конопляними та бавовняними нитками. Причому, такі речі є досить компактними.

 

«Справа в тому, що тут є такий хитрий хід. Ці всі об'єкти величезні – вони згортаються, складаються, як пасочки, одна в одну, а потім скручуються у трубочку – у неї потім можна покласти один із тих коконів «лялечок-шовкопрядів». Певна річ, це займає якесь місце, але все ж таки менше, ніж коли вони розгортаються», - розповіла пані Людмила. 

 

11 5

 

17 1

 

26 1

 

25 1

 

29 1

 

32 1

 

Особливої атмосфери виставці надають висловлювання Григорія Сковороди, які написані химерним козацьким шрифтом на величезних білих аркушах паперу.

 

35 1

 

«Назва проекту – «Мала планета Україна». Існує мала планета Григорія Сковороди. Напевно, після того, як я зупинилася на назві «Мала планета Україна», знайшлася мала планета Сковороди дійсно існуюча. І це спровокувало мене на те, що було би добре у нашому теперішньому сучасному світі, достатньо меркантильному, агресивному і такому, що накопичує якісь матеріальні блага, було б добре повернутися до простої формули існування Григорія Савича Сковороди. Ця формула презентується у всіх цих тезах. Він усе своє життя намагався довести, що людина може бути щасливою, не маючи великих матеріальних благ, а займаючись своєю улюбленою справою – тобто, сродною справою. Як дійти до цього? Через ці тези. Їх набагато більше. Просто ми вирішили зупинитися на такій кількості. А написані вони козацьким шрифтом», - розповіла у коментарі НародUA Людмила Шилімова-Ганзенко.

 

Музичний супровід виставки теж невипадковий – звучать записи пісень відомого барда Василя Жданкіна на слова Григорія Сковороди.

 

19 1

 

Як говорив ТойКогоСвітЛовивТаНеВпіймав, усе потрібне – неважке, а все важке – непотрібне. Тож у відповідь на наше запитання, як можна встигати стільки всього зробити і при цьому жити звичайним земним життям, обтяженим побутовими клопотами, пані Людмила тільки засміялася:

 

15 3

 

21 1

 

«Мені дуже допомагає те, що в мене родина художників. Вони чудово розуміють, що може бути не такий повний холодильник, але може бути повна душа ідей. Крім того, я мешкаю в будинку, де знаходиться моя майстерня. Це дуже допомагає жінці. Тобто, на довгий час виїжджати до майстерні не потрібно. Фактично, 5 хвилин і вже на місці», - розповіла художниця.

 

Цікавинкою виставки стали невеличкі сувійчики із висловлюваннями Сковороди. Кожен, хто лишає відгук про виставку у спеціальному зошиті, може взяти собі такий сувій зі своєрідним пророцтвом-дороговказом.

 

7 7

 

38

 

До речі, цю виставку першими побачили харків'яни, а потім - кияни. У лютому в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва пані Людмила разом зі своїм чоловіком Сергієм Шилімовим презентували власні творчі здобутки у столиці.

 

Фото Анни Тарасової, НародUA

Поділіться з друзями: