Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


29 Трав 2012

У краєзнавчому музеї Черкас відбудеться виставка «Оксанина лялька»

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

В п'ятницю, 1 червня, о 14 годині в Черкаському краєзнавчому музеї відкриється тринадцята  персональна виставка авторської ляльки відомої львівської мисткині Оксани Смереки-Малик.

 

afisha

 

Виставка «Оксанина лялька» - єдина колекція, створена циклами, що умовно перегукуються з поезіями авторки: гуцульським, французьким та квітковим. Ляльки пані Оксани, як і обереги – без обличчя, а проте вони відрізняються від звичних народних ляльок.   Майстриня створила «каркасну мотанку», поєднавши традицію і новаторство. Власне, саме за рахунок каркасу її ляльки дуже динамічні, наче рухомі. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки – очіпки, хустки, чільця, віночки.

 

Кольори – від яскравих гуцульських мотивів – до бежевих у міських та до білих із сріблом у князівському вбранні, – ніби відбивають українське суспільство з його культурою одягу.

 

«Оксанина лялька», вийшовши вперше в люди влітку 2010 року, за короткий час побувала на виставках та фестивалях в  Києві,  Чернігові, Луцьку, Луганську, Львові, Івано-Франківщині, Полтавщині, Одещині, залишилась у фондах багатьох музеїв України та приватних колекціях по цілому світі. Добірка «Оксаниної ляльки», що складається з 50-и ляльок та 20-и художніх фотографій, є власністю Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Йосафата Кобринського в Коломиї. Нині ж і в черкащан є нагода помилуватися ляльками майстрині.

 

Оксана СМЕРЕКА-МАЛИК – за фахом філолог-романіст, за посадою – директорка Художнього ліцею при Львівській національній академії мистецтв. Лялькарка, писанкарка. Співавторка (разом з черкащанкою Ларисою Теліженко) 3-метрової ляльки-мотанки, що увійшла до книги рекордів України, виготовленої у Львові на завершення фестивалю Етнолялька-2011. Член журі у республіканських конкурсах народних ляльок. Авторка кількох поетичних книг, дипломантка ХІІ літературного конкурсу імені Мирона Утриска.

 

НародUA дякує Ларисі Теліженко за надану інформацію

Фото з офіційного сайту Оксани Смереки-Малик

Поділіться з друзями: