Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


11 Трав 2012

У «Хрещатик-Сіті» експонують унікальні фотографії часів війни

Читайте більше в рубриці Трибуна
 

До 13 травня у виставковому центрі ТРЦ «Хрещатик-сіті» (перший цокольний поверх) триватиме фотовиставка, присвячена 67-й річниці з Дня Перемоги у Другій світовій війні.

Щороку ми заново переживаємо в пам'яті ті грізні роки, коли кувалася непереможна армія, коли прості люди нашої багатонаціональної країни здійснювали щоденний подвиг у битві з ворогом, який був готовий знищити нашу Батьківщину, наше місто і наш народ. І чим більше поколінь відділяє нас від тієї дати, тим менше, на жаль, ми про неї згадуємо. Пам'ять людську затьмарюють сьогоденні турботи...

 

tr3

 

І вже далеко не всі черкащани знають, що битва за їхнє рідне місто тривала 31 день – цілий місяць! Черкаський плацдарм був третім за величиною військовою операцією під час визволення України після Київського і Дніпропетровського. По завершенню цієї операції понад 17 тисяч воїнів Радянської армії отримали нагороди, 26 з них були удостоєні найвищого звання – Героя Радянського Союзу.

 

Це для нас зараз просто сухі цифри. А за ними стоїть майже повністю зруйноване місто, червоний від крові Дніпро... І десятки тисяч загиблих і зниклих без вісти.

 

У грудні 1943 року фашисти зруйнували першу в нашому краї електростанцію, побудовану ще в 1913 році. Та вже до квітня 1944 було завершено її відбудову та налагоджено подачу електроенергії в оселі черкащан. У травні того ж 1944-го на підприємстві вже налагодили облік відпущеної електроенергії, створивши енергозбутову службу.

 

На фотовиставці черкащани та гості нашого міста мають змогу побачити світлини людей, які вижили в часи окупації, які обороняли наше місто, воювали на інших фронтах Великої Вітчизняної, а після війни – відбудовували Черкаси. З кожним роком їх стає менше і менше – вони відходять у вічність...

 

hvXQ830PdvU

 

Тож, щоб нащадки пам'ятали подвиги своїх земляків, громадська організація «Рідне місто Черкаси» вирішила організувати виставку військових світлин, серед яких є й унікальні фото. І тих, які вже відійшли у вічність, і тих, хто живий. Також жителям міста буде цікаво подивитися фотографії Черкас періоду Великої Вітчизняної війни.

 

tr2

 

«Навряд чи є в Україні сім'я, яку б оминула війна. У когось воював дід чи бабуся, у когось батько, син, чоловік. Ми передаємо з покоління в покоління розповіді про їхній подвиг, шануємо їхню пам'ять. І це хороша ідея – поділитися власними спогадами-світлинами з іншими черкащанами, подякувавши таким чином захисникам і героям, яких з кожним роком стає все менше. Біля цих світлин на хвилину замовкаєш, віддаючи шану подвигу солдат», - розповів голова ГО «Рідне місто Черкаси» Сергій Отрешко.

 

Виставка світлин триватиме до 13 травня. Вхід вільний.

 

Фото надані організаторами виставки

Поділіться з друзями: