Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


23 Квіт 2012

Тулуб розповів, чому корупціонерів важко "посадити"

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб повідомив, що владі заважає боротися із корупцією як законодавство, так і суддівська система.

Відповідаючи на питання, чому, як це було обіцяно, корупціонери досі не покарані, Сергій Тулуб зазначив:

 

- Це питання дуже складне. Коли на нього дивишся як пересічний громадянин – думаєш: «Та що вони там не можуть навести порядок, як кажуть, одним махом…» А, оказується, ні, не так просто. Пам’ятаєте той випадок нещодавно, коли схопили за руку за хабар керівника районного міського управління? Десять тисяч доларів. Схопили на гарячому. А, згідно із законом, його випустили під заставу 30 тисяч гривень. Порівняйте: 10 тисяч доларів і 30 тисяч гривень. І він сьогодні розгулює. Правда, зараз, кажуть, в лікарні десь…

Тобто сьогодні, мабуть, потрібне не тільки бажання в цьому плані і законодавство, а, мабуть, потрібна і зміна усього комплексу законів, які, як кажуть, діють сьогодні в нашій системі, в нашій державі.

І в цьому плані, у вдосконаленні законодавства треба працювати.

А якщо казати за цифри, то в минулому році з початку дії цього закону (з першого липня минулого року) в нас до суду направлено 64 кримінальні справи і вони стосуються 65 осіб. Це саме справи, які стосуються корупції…

Крім того, у поточному році вже до суду направлено вже 11 кримінальних справ. Тобто я б не сказав, що сьогодні ми десь там задніх пасемо. Ні. Але є питання в мене: «А як суди сьогодні приймають рішення?» От пам’ятаєте – «Золота підкова Черкащини»? Скільки ми над нею билися. Знайшли, що було профінансовано за 4 роки (2005-2009 рр.) майже 170 мільйонів гривень, що там з державного бюджету було профінансовано 150 мільйонів, знайшли порушення, доказали, вивели на суд. І от скільки вже місяців суд все розглядає. І ніяк не розгляне. Є фігуранти, є люди, які цим займалися і так далі, але на сьогоднішній день рішення немає. То суддя захворів, то перенесли, то якісь умови… І сьогодні ми б мали вже з вами результат.

Або візьміть… пам’ятаєте я вам розказував за музей Тараса Григоровича Шевченка, за те, що там гідроізоляція не так була зроблена, залило нижній поверх і так далі. Кримінальна справа ж порушена. Це ж було в 2009 році. Наша прокуратура разом з ГУМВС розглянули, розслідування провели в минулому році. Докази дали, довели цю справу до суду. Зараз ця справа в суді. Але вже кілька місяців вона розглядається в суді і поки що рішення не прийнято. Але є конкретні фігуранти, є конкретні люди, які підписали той акт і прийняли оці роботи з порушеннями… в 2009 році.

Кожного тижня ми проводимо координаційну нараду з правоохоронними органами. Перше питання – це боротьба з корупцією. І сьогодні є дуже багато напрацювань. Ви почуєте про різні імена, даже несподівані. Але я всіх керівників попереджаю: «Хлопці, дівчата, не лізьте туди, куди не потрібно. Не просовуйте руки, відіб’ємо…»

 

 

Фото http://job-sbu.org 

 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему