Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Квіт 2012

Микола Теліженко хоче зробити нове панно для «Дружби народів»

Читайте більше в рубриці Культура
 

Відомий митець Микола Теліженко розповів НародUA про те, що панно на палаці культури «Дружба народів» таки справді неможливо врятувати.

Нагадаємо, що сьогодні головний архітектор Черкас Микола Упир заявив нам, що ремонтникам доведеться зняти мозаїчне панно на фасаді палацу. До обстеження панно було залучено фахівців із Київського науково-дослідного інституту будівельних конструкцій. Вони з'ясували, що панно перебуває в аварійному стані: 30 % цього панно просто «висить у повітрі». Микола Теліженко також був у складі комісії, яка здійснювала обстеження.

 

«Панно валиться. Я був у цій експертній комісії, дивився. Справді валиться, і врятувати його дуже тяжко. Воно абсолютно аварійне. Ми лазили там із архітекторами, дивилися, чи його можна реставрувати. Реставрація зараз дорожче коштує, чим щось нове зробити. Зараз ціни ростуть кожного дня. Ті ж будівельні матеріали виросли в ціні буквально на минулому тижні. Мішок цементу був 50 гривень, то зараз уже, напевно, 70 гривень коштує», - розповів Микола Теліженко.

 

За його словами, проблема панно – металева арматура.

 

55159412

 

«Арматура руйнується сама по собі. Наприклад, будинок з химерами у Києві, де скульптури завалилися – то завалилася арматура, а не самі скульптури. Арматура має таку властивість – корозія називається. І так само й тут, арматура підвела. Це панно уже свій час вистояло. Монументальне мистецтво на 10 років встановлюється. А те, що встановлюється, наприклад, на 100 років, коштує набагато дорожче. А тоді, мабуть, грошей мало дали, зекономили, і тому воно руйнується», - вважає художник.

 

Він також підтвердив те, про що уже говорив головний архітектор Черкас Микола Упир. Невдовзі буде оголошено конкурс для того, щоб визначити, що саме буде замість панно прикрашати палац культури.

 

«Поки триватиме конкурс, все закриють великим банером – може навіть із зображенням цього ж таки панно. А тоді на конкурсі потрібно буде визначити кращий проект. Нехай товариш Фірташ дає гроші, майстри є», - жартома запевнив Микола Теліженко.

 

Наостанок ми поцікавилися у митця, чи взяв би він участь у конкурсі, і якщо так, то що саме зображував би на панно.

 

«Я однозначно буду брати участь у такому конкурсі. Це ще не значить, що  я виграю, але в будь-якому разі участь хочеться взяти. Щодо того, що там буде зображено, то це треба думати. У всякому разі, якщо справа – пам'ятник Богдану Хмельницькому, то й тут щось мало би бути присвячене Богдановій славі. А по-друге, величезна дата – ювілей Шевченка. Чому Шевченків край не може мати одне з великих панно, присвячене поетові?», - риторично запитав Микола Теліженко.

 

Нагадаємо, що Теліженко з-поміж іншого є автором славнозвісної мозаїки «Козак Мамай» на магазині «Рубін» у центрі Черкас.

 

Фото НародUA та mandrivnic.livejournal.com

Поділіться з друзями: