Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Квіт 2012

Влада Черкас представила потенційний громадський транспорт, а молодь вимагала дешевих тролейбусів

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Сьогодні, 7 квітня, міська влада Черкас організувала своєрідну презентацію нових видів транспорту, які можуть з'явитися на різних маршрутах міста замість нинішніх "мікроавтобусів" та старих тролейбусів. Також проводилося міні-опитування черкасців щодо того, який громадський транспорт вони хочуть бачити в місті. Презентація автобусів та тролейбусів чотирьох українських виробників, як оголосили організатори, триватиме й 8 квітня. Зі свого боку, представники деяких громадських організацій вимагали "дешевих" тролейбусів, а також не таких габаритних та дорогих автобусів, які сьогодні пропонує міська влада Черкас замість "мікроавтобусів". За їх словами, в разі їх появи на маршрутах Черкас значно зросте вартість перевезення, а також транспорт курсуватиме набагато повільніше та рідше.

Зі свого боку, мер Черкас Сергій Одарич головними проблемами нинішньої транспортної системи Черкас назвав як шкідливі викиди та недотримання стандарту навіть "Євро-2" (в той час, як Європа вже перейшла на "Євро-5"), так і недоступність міського транспорту для людей з обмеженими можливостями. За словами міського голови Черкас, за цей рік Черкаси мають перейти на "Євро-4".

 

IMGP2308

 

У свою чергу, черкаські "візочники" в коментарі НародUA просили владу збільшити кількість таксі для інвалідів з можливістю перевезення людей з особливими потребами до залізничної станції імені Тараса Шевченка.

 

 IMGP2311

 

Сергій Одарич, мер Черкас:

 

 IMGP2327

 

- Транспортна проблема для Черкас є достатньо гострою… З одного боку, ми маємо достатньо розгалужену систему маршрутів і достатньо велику кількість транспортних засобів. І ми маємо цілу низку негараздів, які є в нашому місті. У нас домінує сьогодні автобусний транспорт і це спричиняє велику кількість викидів в атмосферу. Упродовж останніх трьох років викиди в атмосферу від транспорту значно перевищують викиди в атмосферу від промислового виробництва. І це, звичайно, нас не задовольняє. Ми хочемо жити в екологічно чистому місті і не дихати вихлопними газами від наших автомобілів… Інша проблема – що з чотирьохсот одиниць громадського транспорту, які працюють в місті, лише чотири одиниці транспорту придатні для людей з особливими потребами. Інший транспорт не є доступний для кожного члена нашої громади.

 

Нас сьогодні бентежить також те, що при зростанні цін на пальне відбувається зростання цін на проїзд у громадському транспорті…

 

Перед містом стоїть завдання в цьому році провести реформу у громадському транспорті… Розвивати в першу чергу електротранспорт як екологічно безпечний і як дешевший. Друге – при використанні автомобільного транспорту піднімати стандарти щодо зменшення викидів і використовувати лише стандарти «Євро-4». А сьогодні навіть не всі одиниці транспорту відповідають стандарту «Євро-2»… Вся Європа минулого року навіть відмовилася від «Євро-4» і перейшла на «Євро-5». Ми ставимо перед собою завдання протягом року перейти на стандарти «Євро-4».

В цьому році міська рада виділила 30 мільйонів гривень з міського бюджету на придбання нового електротранспорту... 

 

 

Крім того, сьогодні також мав відбутися круглий стіл, на який, за словами мера, були запрошені виробники й перевізники і де мали обговорюватися всі транспортні проблеми Черкас.

 

 IMGP2319

 

IMGP2334

IMGP2348

 

IMGP2351

IMGP2883

 

Таїсія Плахута, громадська активістка:

IMGP2330

 

- Зараз відбувається маніпуляція, коли людям не говорять всієї правди. Автобуси дійсно гарні, дійсно великі, але ніхто не говорить, що їх зараз зробили двічі-втричі менше на маршруті і вони будуть ходити раз в сорок, раз у двадцять хвилин. Тому коли на маршрути пустять ці великі автобуси, то вони будуть дуже рідко ходити. Якби опитували людей, які їм автобуси подобаються і вказали всі плюси і мінуси переходу на такий транспорт – тоді було б чесно.

 

- Звідки у вас інформація, що буде менше автобусів на маршруті?

 

- Тому що я бачила конкурс... Якщо зараз на маршруті 25-го ходить близько 20 автобусів, то після закупівлі великих автобусів буде ходити 15. А він ще й значно повільніше їздить – як тролейбус. Відповідно, замість семи хвилин розриву стає 15-20 хвилин.

 

- Ви за тролейбуси?

 

- Якщо говорити про нешвидкий транспорт, то я – за тролейбуси. Але якщо говорити про нормальні послуги перевезення, то я за те, щоб маршрутки були меншими ніж пропонується або такими ж, але щоб їх було більше. Щоб був нормальний інтервал руху.

Якщо я економлю вдвічі на тролейбусах, то я розумію, що я буду його довше чекати. Але якщо я плачу 2,5 грн, то я хочу швидко приїхати, а не чекати невідомо скільки і їхати довго.

 

Володимир Бондаренко, голова товариства «Ентузіаст», яке об’єднує інвалідів-візочників.

IMGP2350

 

- Я спробував ці автобуси й тролейбуси. Гарно зроблені, звичайно. Тролейбуси, звісно, - це екологічніше. Але не скрізь вони можуть їздити. Але і автобуси, і тролейбуси мають бути з можливістю заїзду візочникам, з невеликим пандусом. Правда, я спробував тут по такому пандусу заїхати і не зміг сам. Потрібна допомога. Якщо хтось на електроколясці – то ще можна заїхати. Наш «совбез» взагалі зацікавлений, щоб ми сиділи вдома і нікуди не виходили. Щоб нас ніхто не бачив. У нас в товаристві в Черкасах десь 140 візочників. З них на електровізках – до 10 %.

 

Добре, що зробили таксі для інвалідів. Але мало транспорту. Крім того, якщо нам потрібно поїхати на залізничний вокзал в Шевченкове – то таксі вже не повезе, тому що це - за Черкасами. Ми, наприклад, інколи з проблемами отримуємо оздоровчі путівки, при цьому треба обов’язково «докласти» тисячу гривень. Інакше не дадуть…

 

У нас пенсія – тисяча гривень. Половину треба заплатити за квартиру, все інше – за їжу, ліки… Тому добре, що зробили таксі для інвалідів. Але потрібно як мінімум дві-три машини. У нас в Черкасах – 600 інвалідів-візочників на одну машину. Замовляти потрібно за 3-4 дні. Це мало. І таксі сьогодні працює тільки з понеділка по п’ятницю. Ми хочемо, щоб можна було їздити і на вихідних. Крім того, в таксі потрібно ще зробити поручні зверху, за які б ми могли триматися.

 

Люди з інвалідністю в Черкасах говорили про те, що водії громадського транспорту в Черкасах дуже часто зупиняються не біля бордюрів і не думають, як пасажири будуть виходити чи заходити в транспорт. Також черкасці скаржилися, що водії часто зачиняють двері, не дочекавшись поки люди спокійно вийдуть з транспорту...

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему