Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


31 Бер 2012

85 % чорнобильців отримують мінімальні пенсії, а рішення судів не виконуються

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

До середини квітня чорнобильці з усієї України з'їдуться на "круглий стіл", ініційований черкаським священиком та ліквідатором аварії на ЧАЕС Борисом Бродовським. На ньому повинні сформуватися єдині вимоги до влади, що будуть озвучені на акції протесту чорнобильців, що запланована на 26 квітня 2012 року в Києві.

Про це НародUA повідомив протоієрей і член Всеукраїнської координаційної ради чорнобильських організацій Борис Бродовський. Крім того, він повідомив, що сьогодні 85 % чорнобильців-пенсіонерів одержують мінімальну пенсію, а влада й надалі не виконує рішення судів щодо виплат пенсій.

Попри це, як заявив Борис Бродовський, керівництво "Союз Чорнобиль України", зокрема й на черкаському рівні в особі Володимира Болтенкова, на зустрічах із головою Черкаської ОДА звітує, що меморандум між владою та чорнобильцями виконується на 95 % і говорить тільки про якісь проблеми із Пенсійним фондом.

За словами Бориса Бродовського, Пенсійний фонд лише виконує директиви Кабміну, зокрема й віце-прем'єра Сергія Тігіпка щодо виплат пенсій чорнобильцям.

Чорнобильці, які виступили проти нинішнього керівництва "Союз Чорнобиль України" та політики Уряду Азарова, і далі вимагають скасування постанови Кабміну № 1210 та принципу "осучаснення зарплат" при розрахунку пенсій ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Вони наполягають на виконанні закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», як і рішень судів щодо виплати пенсій чорнобильцям.

Тим часом черкаські чорнобильці отримали з Пенсійного фонду дані, які говорять про реальну ситуацію з виплатами пенсій.

"Ми бачимо, що з тисячі до двох тисяч гривень (точніше, 1849 гривень) отримують 1206 ліквідаторів, які мають 3 групу інвалідності. З двох до трьох тисяч гривень (2098 гривень) – 50 ліквідаторів першої групи інвалідності, 392 людей з другою групою і 185 – з третьою. Виходить, що 1648 пенсіонерів з 2216 ліквідаторів-інвалідів Черкаської області сидять на мінімальній пенсії. А всі потерпілі від аварії отримують мінімальні пенсію, не зважаючи на групи інвалідності", повідомив НародUA Борис Бродовський.

Тож, за його словами, 85 % ліквідаторів і потерпілих мають "мінімальні" пенсії.

"Де ж тоді виконання меморандуму? Навіть постанова Кабміну № 1210 не працює", стверджує Борис Бродовський.

За інформацією чорнобильців, 1912 пенсіонерів з ліквідаторів-інвалідів Черкаської області подали в суд, і суд зобов’язав державу виплачувати їм пенсії, які встановлює закон про статус ліквідаторів та постраждалих від аварії на ЧАЕС. Але сьогодні, як стверджують постраждалі, Уряд не виконує рішення судів і, відповідно до пропозиції нинішнього керівництва «Союз Чорнобиль України», пенсіонери-чорнобильці отримують "мінімальну" пенсію.

 

"Ми 25 роки боролися за закон № 796-12 («Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок  Чорнобильської катастрофи» - НародUA), а керівництво «Союз Чорнобиль України» перекреслило все, що ми добилися за ці 25 років, запропонувавши «осучаснення зарплат» при розрахунку пенсій чорнобильцям. Це ж парадокс! Після цього інваліди різних груп отримують однакову пенсію. І ті, хто значно менше постраждав, одержують таку саму чи більшу пенсію, ніж ті, хто був на «передовій» тільки тому, що вони на той час були чиновниками чи іншими більш високооплачуваними працівниками", розповів Борис Бродовський.

 

З іншого боку, за словами того ж пана Бродовського, навіть рішення судів сьогодні влада не виконує:

- Міністерство соціальної політики України нам на наші звернення відповідає: «Щодо виконання Пенсійним фондом України судових рішень, то, за його інформацією, судові рішення, що набрали законної сили, виконуються органами Пенсійного фонду України відповідно до покладених зобов’язань…» А Пенсійний фонд нам відповідає, що їм не надійшли кошти на виконання судових рішень.

Міністерство перекидає відповідальність на Пенсійний фонд, а той заявляє, що їм з бюджету не виділили кошти. Так хто ж тут крайній? Нехай вони між собою розберуться.

 

 

Так, відповідно до рішень судів, інваліди-ліквідатори 1 групи мають одержувати пенсію 8220 гривень, в вони отримують 2100 гривень. Така сама проблема з інвалідами другої та третьої груп...

"Якби всілякі VIP-пенсіонери, депутати, судді, всі чиновники зменшили свої зарплати і пенсії через кризу, а вони ж собі постійно збільшують виплати і пільги…" - пояснює позицію чорнобильців Борис Бродовський.

Як запевняє пан Бродовський, пропозиція керівництва "Союз Чорнобиль України" не чіпати постанову Кабміну № 1210, а просто збільшити пенсії для різних груп інвалідів-ліквідаторів приблизно на 800 гривень не вирішить проблему.

Врешті, пан Бродовський повідомив, що незабаром буде проведений "круглий стіл" у Києві, який він ініціював, де будуть делегати різних чорнобильських організацій. Уже нібито підтвердили свою участь чорнобильці із Запоріжжя, Рівного, Луцька, Чернігова, Вінниці, Єнакієвого, Харцизька, Хмельницького…

"Ми хочемо напрацювати спільне бачення на акцію протесту чорнобильців 26 квітня", заявив Борис Бродовський.

 

Поділіться з друзями: