Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Бер 2012

Дизайнери критикують проекти бренду Черкас

Читайте більше в рубриці Культура
 

У соціальних мережах нарешті з'явився альбом із роботами, надісланими на конкурс «Ідея туристичного бренду міста Черкаси». Малюнки та гасла, які всі чомусь називають «слоганами», жваво обговорюються. Крім конструктивної (і не дуже) критики, усі охочі мають змогу проголосувати за роботи, які їм найбільше до вподоби.

Нагадаємо, що Черкаський міськвиконком оголосив конкурс «Ідея туристичного бренду Черкас» ще в грудні минулого року. Відтоді бажання позмагатися за 10 тисяч гривень (а саме таку суму пообіцяла мерія переможцеві) виявили понад 50 людей. Крім черкащан брендом міста перейнялися кияни, львів'яни і навіть росіяни. Акцент робився переважно на логотипах та гаслах. Після громадського обговорення найкращих варіантів організатори обіцяють визначити переможця.

 

Тим часом, конкурсні роботи дивують, вражають та викликають сміх і сльози. Для того, щоб у цьому переконатися, не потрібно далеко ходити – шквал обговорень у різних соціальних мережах є доволі промовистим.

 

zmiy

Зелений змій? 

 

vazonok

Вазонок у бандурі?

 

НародUA поспілкувався із відомим письменником, перекладачем та дизайнером Іллею Стронґовським саме в той момент, коли він писав дотепні коментарі під майбутніми «брендами Черкас» на сторінці Туристично-інформаційного центру у Фейсбуці. 

 

Strongowski1

 

«Ой, я зараз розважаюся тим, що вигадую якісь веселі коментарі. Але направду щось, з чим можна працювати – є, а чогось доробленого – нема. Мені подобається ідея з пуповиною і акцент на центрі. Це варто брати за основу, а дороблювати мають професійні дизайнери. Як я вже писав про цей конкурс, по якийсь бік мають бути професіонали. Або профі оцінюють роботи кожного школяра, намагаючись видобути зерно істини, або міська адміністрація обирає серед висококласних робіт. А тут явно пиляють бюджет. А змагатися з аматорами... Повірте, в дизайнерів завжди є чим зайнятися. Якщо це справжні дизайнери. Взагалі, жодна якісна міська ідентифікація в світі не є результатом роботи аматора. Відчуваю, якщо дійде до Житомира - доведеться брати участь», - говорить Ілля Стронґовський, який родом із Житомира. До речі, він також розмістив інформацію про конкурс у своєму ЖЖ.

 

pup

 

tsentr

Ось як можна похизуватися "містом у центрі"

 

yapo

Черкаси - це десь у Японії, нє?

 

Більш критичним був черкаський дизайнер Олександр Чудов:

 

chu

 

«Є кілька дуже перспективних робіт, але гасла скрізь ніякі. №58 – перспективно, але гасло не його. №50-А – дуже професійна ідея, але її потрібно більш зримою зробити. Зрештою, всі роботи потребують допрацювань. №7-В – непогано, №20-А і №20-Б – дуже непогана тема, але виконання не дуже. 2-Б – цікаве рішення в плані графіки, але яке це відношення має до Черкас – незрозуміло. Все інше не варте уваги взагалі. Головна проблема із гаслами, тому що без гасла не можна зробити нормальну графіку: гасло – первинне, а графіка – вторинна», -  сказав дизайнер.

 

2b

Яка різниця між посмішкою та усмішкою? 

 

58a

А ця робота декому нагадує броколі... 

 

50a

Черкаси - місто, якому потрібно підтверджувати свою справжність

 

У свою чергу, міський голова Черкас Сергій Одарич не вважає, що розробкою бренду міста мають займатися фахівці, проте не заперечує, що в будь-якому випадку роботи конкурсантів будуть вдосконалювати професіонали.

 

«Результатів конкурсу я ще не бачив. Але вважаю, що недоцільно було б запрошувати саме фахівців. Це треба робити на заключному етапі. Адже поняття «бренду» - це не поняття малюнку. Це усвідомлення, асоціації. Тобто, з чим ми хочемо, щоб асоціювалося наше місто. Бренд – це уявний образ, який живе в голові людей, це не малюнок, це не музика, це не картина якась, не прапор – це те, що живе в уяві людей. Тому образ може з'явитися тільки тоді, коли люди, які значною мірою причетні до його формування, його і пропонують. Якщо ми, наприклад, визначимо, що брендом міста Черкаси є космічний супутник. Нам здасться, що космос - це круто. Ми намалюємо дуже красиво цей супутник, який летить, але від цього Черкаси не стануть асоціюватися із супутниками. Тобто, має бути відображення того, що вже сьогодні є в головах, і те, що можна якимось чином потім підкоригувати», - сказав Сергій Одарич.

 

Він також наголосив на тому, що бренди, як і стратегії майбутнього міста, мають виношуватися і розроблятися великою кількістю членів громади.

 

«Якщо ми придумаємо щось таке, що членами громади не сприймається і не буде сприйнято як своє, то як би воно професійно не було намальовано, але воно ефекту не дасть. Тому я вважаю, що в питаннях розроблення стратегії розвитку міста і в подальших кроках, пов'язаних із визначенням бренду, має йти саме зріз громадської думки, а далі уже якісь штрихи – графічне, музичне виконання, відео виконання цього бренду, його втілення – це вже робота дійсно професіоналів. Але тих, яким уже скажуть, що є брендом. Ми можемо отримали найкращу ідею з тих, які подані, але чи буде вона в результаті брендом, чи прийметься як бренд – я не знаю», - підсумував Сергій Одарич.

 

Помилуватися і повтішатися, а також проголосувати за ті роботи, які вам сподобаються, можна тут

Поділіться з друзями: