Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


19 Бер 2012

Посадовці Черкаського міськвиконкому отримують чи не найвищі зарплати в Україні?

Читайте більше в рубриці Резонанс
 

На останній сесії Черкаської міськради депутати проголосували за виділення премій найвищим посадовцям міськвиконкому. Це сталося напередодні звільнення заступника міського голови Олексія Гужви, який вирішив повернутися у бізнес. Звісно, про преміювання пана Гужви також ішлося в рішення Черкаської міськради. Після цього деякі депутати підняли на-гора тему зарплат вищих посадовців. А колишній екс-заступник мера Володимир Шабанов взагалі поставив під сумнів прийняття сесією рішення про преміювання. У свою чергу, мер Черкас Сергій Одарич пояснив рішення постійними претензіями КРУ і судовими процесами, в які сьогодні через це втягнута міська влада.

Коли ж депутати поцікавилися, скільки отримують, скажімо, заступники міського голови, то дізналися, що в середньому це - близько восьми тисяч гривень "чистими". Натомість питання чи варто давати премію Олексію Гужві напередодні звільнення більшість відразу відкинула.

 

У свою чергу, депутат Черкаської облради Любов Майборода, яка донедавна працювала також заступником мера Черкас Сергія Одарича, раніше вже піднімала тему "завищених" зарплат найвищих посадовців Черкаського міськвиконкому.

 

За словами Любові Майбороди, Мінфін рекомендував на утримання Черкаського міськвиконкому 17 мільйонів. Натомість Черкаська міськрада затвердила 41 мільйон.

 

"Це знімається 15 мільйонів з охорони здоров'я, освіти, муніципального оркестру, культури для того, щоб утримувати апарат управління", - прокоментувала ситуацію пані Майборода.

 

Загалом на апарат управління Черкаського міськвиконкому в 2012 році заплановано витратити 41,143 млн грн при пропозиції Мінфіну в 17,314 млн грн. Якщо в 2011 році на апарат Черкаського міськвиконкому виділили 46 мільйонів, то на апарат, скажімо, виконкому міста Суми, приблизно з такою ж кількістю населення, як у Черкасах, - близько 30 мільйонів (дані Асоціації міст України). На апарат міста Івано-Франківськ – десь 27 мільйонів.

 

Якщо в Черкасах у 2011 році (дані за перші 9 місяців) був 671 працівник виконкому, то в Сумах – близько 530 працівників, в Івано-Франківську – близько 410. У Черкасах середня зарплата по виконкому – 3110 тис. грн, то в Сумах – 2164 тис. грн, а в Івано-Франківську – 2280 тис. грн.

 

Критики надмірних витрат на чиновників Черкаського міськвиконкому зазначають, що найбільша проблема в тому, що найвищі посадовці виконавчих органів Черкаської міської ради "зробили" собі дуже високі зарплати в той час, коли низові ланки чиновників одержують досить низькі зарплати. Крім того, в Черкасах - надмірно велика кількість працівників виконкому.

 

"80 % працівників мерії отримують зарплату нижче середньої заробітної плати. Проте зарплата вищого керівництва... наприклад, зарплата секретаря міської ради у нас – 9200 гривень. В той час, як у Сумах та Івано-Франківську – 4500 гривень... І коли я спитала в секретаря міської ради Івано-Франківська Руслана Марцінківа як він оцінює, що він отримує 4,5 тисячі, а наш – 9200 гривень, то він сказав, що не може так. «Як я буду дивитися в очі директору школи, в якої зарплата 2,5 тисячі і 1200 дітей?», - зазначила депутат облради Любов Майборода.

 

Якщо говорити загалом про структуру зарплати високих чиновників Черкаського міськвиконкому, то лише близько 30-40 % складає так званий "посадовий оклад". У заступника міського голови Черкас це - десь 2,5 тисяч гривень.

 

Окрім того, чиновники мають ще доплату за ранг. Так, заступник мера 5 рангу держслужбовця отримує десь до 150 гривень. Крім того, нараховується доплата за роботу з "секретними документами" – десь 240 гривень.

 

Є ще поняття стажу держслужбовця. Якщо стаж більше трьох років, то, відповідно, нараховується ще одна доплата.

 

Таким чином, формується базова заробітна плата чиновника, зокрема заступника міського голови.

 

Відтак на цю «базову заробітну плату» нараховується доплата за «інтенсивність праці». Суму цієї доплати для мера та заступників встановлює міська рада, а для всіх інших чиновників – рішеннями виконкому, розпорядженнями міського голови, керівників департаментів і так далі в залежності від підпорядкування чиновника. Вона може бути від 30 % до 100 %. Для Черкаського міськвиконкому вона в середньому складає 50 %, а в заступників міського голови – 100 % базової зарплати.

 

Окрім доплати за інтенсивність є ще премія. В середньому для Черкаського міськвиконкому вона складає 100 % зарплати чиновника.

 

Таким чином, з урахуванням всіх премій, хоча посадовий оклад заступників міського голови складає лише 2,5 тисячі гривень, загалом він досягає 8,5-9 тисяч гривень (без урахування доплати за стаж). Після сплати податків – 7,3-8 тисяч гривень.

 

Крім того, у держслужбовців є ще інші «надбавки». Зокрема, матеріальна допомога на оздоровлення в розмірі заробітної плати (не плутати з посадовим окладом), тобто десь близько 8 тисяч гривень для заступників міського голови Черкас. Вона видається раз на рік – перед відпусткою.

 

І ще одна допомога «на покращення соціально-побутових умов» - в такому ж розмірі – надається також раз на рік.

 

Цікаво, що мер Черкас Сергій Одарич попри рішення сесії Черкаської міськради про преміювання міського голови та його заступників сьогодні на прес-конференції заявив, що він традиційно відмовиться від усіх надбавок, допомог та премії і, таким чином, буде отримувати близько шести тисяч гривень замість 10-11 тисяч.

 

З іншого боку, він "запустив" на своїй сторінці у Фейсбуці своєрідне опитування на тему зарплат чиновників. Можливо, Сергій Одарич прагне зменшити зарплати найвищих посадовців виконкому? Чи, може, навпаки, - підняти зарплати решті працівників?

 

Можливо, оптимально було б зробити ці дії одночасно? Значно зменшити зарплати найвищих посадовців у виконкомі, підняти зарплати "звичайних" працівників і, крім того, скоротити апарат?

 

Нижче подаємо ухвалений Черкаською міськрадою 15 березня 2012 року проект рішення про преміювання найвищих чиновників Черкаського міськвиконкому.

 

Проект

 

ЧЕРКАСЬКА    МІСЬКА      РАДА

 

_____________________сесія

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

Від___________________№_____

                 м. Черкаси

 

Про преміювання міського голови,

секретаря міської ради, першого

заступника, заступників міського

голови з питань діяльності

виконавчих органів ради та

керуючого справами виконавчого

комітету Черкаської міської ради

у 2012 році

 

           На підставі статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів», Черкаська міська рада

           ВИРІШИЛА:

 

           1. Здійснювати у 2012 році преміювання міського голови Одарича С.О., секретаря міської ради Горкуна В.І., першого заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Беззубенка В.А., заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Гужви О.В., Леонова О.П. та керуючого справами виконавчого комітету Кудрявцева М.С. в розмірі 100 відсотків посадового окладу щомісячно в межах затвердженого фонду оплати праці.

           2. Міському голові вносити на розгляд міської ради питання щодо преміювання до державних і професійного свят та ювілейних дат, а також про встановлення меншого розміру щомісячного преміювання у разі недостатнього вкладу в загальні результати роботи секретаря міської ради, першого заступника, заступників міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради та керуючого справами виконавчого комітету Черкаської міської ради.».

           3. Контроль  за   виконанням   рішення  покласти  на  міського  голову Одарича С.О.

 

Міський голова                                                                                    С.О.Одарич

 

 

Фото dobriy.org.ua

Поділіться з друзями: