Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


14 Бер 2012

Афганці увірвалися в мерію. Сергій Одарич вибачився перед захисниками... України

Читайте більше в рубриці Політика
 

Близько тисячі афганців, представників різних політичних партій і просто черкащан, які підтримують ідею імпічменту меру Черкас Сергію Одаричу, сьогодні влаштували в черкаській мерії справжній скандал. Спершу представники афганців під час доволі напружених переговорів домовилися із міським головою, що він вийде до людей та скаже своє слово. Натомість афганці гарантували Сергію Одаричу безпеку. Проте після години заяв-звинувачень на адресу мера, останньому так і не дали виступити. Коли він зайшов в міськвиконком, афганці буквально увірвалися в приміщення. Ледь не дійшло до бійки.

Меру, який збирався виступити перед ЗМІ, так і не дали слова. Натомість на його адресу посипалися нецензурні слова і погрози винести з мерії до пам'ятника полеглим афганцям.

 

IMGP1534

 

Сергій Одарич, у свою чергу, звинуватив афганців у недотриманні слова, адже вони попри обіцянку й домовленість так і не дали йому виступити. Зі свого боку, афганці вимагали, щоб Сергій Одарич вибачився спершу перед загиблими воїнами, зокрема біля пам'ятника загиблим в Афганістані, за слова, де він нібито стверджував, що афганці - це не захисники Вітчизни.

 

IMGP1543

 

IMGP1536

 

IMGP1539

 

Зрештою, мер наполіг, що спершу він виступить перед тими людьми, перед якими його "несправедливо обливали брудом".

 

IMGP1559

 

Зокрема, під свист і крики афганців він заявив наступне:

 

IMGP1533 copy

 

- ...Я хочу сказати, що я такий самий, як і ви, я так само народився в СССР, я так само служив у Радянській Армії. Так, мені не довелося воювати в Афганістані, але мені довелося готувати туди бійців. Я служив на посаді замкомвзвода у військовій частині і готував саперів, які далі... багато хто з них - більше трьох десятків - потрапили в служити в Афганістан. І на жаль, я -так само, які і більшість із тут присутніх - відчував журбу, коли переставали приходити листи від того друга, якого ще кілька місяців тому я вчив. Я, так само, як і ви, святкував 23 лютого. Але у 1988 році мені стало відомо про те, що раніше радянська історія приховувала. Виявляється на початку століття існувала Українська Народна Республіка, а 23 лютого – це день, коли була створена армія, що знищила Україну. І я з 1988 року не дозволяю собі святкувати цей день, я своєю Вітчизною вважаю Україну, тому я вважаю, що ми повинні вшановувати тих людей, які захищають Україну, і перестати загравати і використовувати різні слова «Вітчизна», через що у різних людей є можливість по-різному тлумачити.

 

Тому дуже правильно написала Тернопільська обласна організація афганців – дійсно, багато хто з афганців служив після повернення і служить до сьогоднішнього дня, захищаючи Вітчизну. Тому я прошу вибачення перед тими людьми, яких образила чи могла образити моя фраза. Хто вважає себе захисником Вітчизни-України. Я ще раз прошу вибачення, кого ця фраза образила. Я жодним чином не намагався і не намагаюся принизити афганців. Більше того, я вважаю, що держава Україна сьогодні виконує той обов'язок і спокутує ті гріхи, які вчинили не радянська держава, а комуністична партія, бо війну розпочав ЦК КПСС, ті, хто посилав наших хлопців на війну. А зараз я готовий прийти до пам'ятника, я готовий докласти всіх зусиль, щоб там з'явився музей і побудували капличку, але я хотів би, щоб ми з вами визначили, що Вітчизна наша – Україна, а не СРСР.

 

IMGP1521

 

IMGP1523

 

Зрештою, міський голова Черкас поклав квіти до пам'ятника загиблим в Афганістані, і там теж вибачився перед тими, кого могла образити його фраза:

 

- Я прошу вибачення у всіх тих, хто загинув у цій несправедливій війні, у їхніх сімей, які залишилися без молодих синів, за ті злочини комуністичного режиму, який розпочав цю війну, і послав людей гинути в іншу країну. Прошу вибачення.

 

Щоправда, афганці, зокрема керівник Української спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький, заявили, що вони не повірили меру. Мовляв, він був нещирий. Також сказали, що вони і далі будуть захищати свої права і що ця акція - перша. Він пообіцяв, що подібні акції будуть відбуватися по всій Україні.

 

Поділіться з друзями:
 
Більше на цю тему