Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


12 Бер 2012

Черкаські каштани ніхто не рубатиме, але барбарис таки посадять

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Ніхто не буде рубати каштанову алею вздовж бульвару Шевченка в Черкасах.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив міський голова Черкас Сергій Одарич, прокоментувавши акцію молоді «Зелений ланцюг», яка відбувалася вчора, 11 березня.

 

«Кажуть, що влада хоче розширити проїжджу частину на бульварі Шевченка. Це неправда. Ніколи і ніде я не говорив і не пропонував розширювати проїжджу частину. Я вважаю, що бульвар Шевченка має цілком достатню пропускну здатність транспорту. Робити три смуги руху в кожному напрямку - немає ніякої потреби. Ми не вирішимо таким чином проблем. Тому що швидкість руху по бульвару Шевченка визначається не кількістю смуг, а кількістю перехресть, де треба пропускати транспорт. Наші проблеми можна вирішити будівництвом багатоярусних перехресть, мостів тощо. Але в нашому місті ніколи не буде такої кількості транспорту, щоб ці багатоярусні розв'язки окупилися», - сказав Сергій Одарич, запевнивши, що смуги натомість можуть навіть звузити.

 

За словами мера, потрібно у прилеглих кварталах заборонити паркування, зменшити кількість маршруток, замінивши їх на транспорт більшої місткості.

 

«Довкола каштанів танцювати не потрібно, ніхто їх чіпати не буде. Буде зроблений ескізний проект, де можна буде дізнатися про всі нюанси – переходи, велодоріжки, освітлення, комунікації, зелені насадження і так далі. І він буде презентований громадськості, макети будуть на вулицях стояти, де буде все показано, які є пропозиції. Бо багато збурення і розмов, але немає пропозицій щодо того, як центральній алеї бульвару Шевченка надати прогулянкової функції. Тому я чекаю на пропозиції, а рубати каштани ніхто не збирається до тих пір, поки не буде громадою прийняте рішення – ми робимо чи не робимо. Бо бульвар Шевченка має стати візитною карткою міста. Завершимо проект, зробимо макет, проведемо слухання... Я навіть думаю, що ми знайдемо ділянку, на якій відтворимо цю ідею в натурі, із деревами, квітами та замощенням, щоб можна було все побачити», - сказав мер.

 

Також він додав, що «каштани себе погано почувають» через сіль, яка кожної весни потрапляє в кореневу систему дерев.

 

«Я не знаю, як захистити каштани від солі, яка потрапляє в кореневу систему навесні, коли після зими сходить сніг разом із сіллю, яку використовували під час боротьби з ожеледицею. І це одна з головних причин, чому каштани себе погано почувають», - зауважив Сергій Одарич.

 

Коли ж його запитали, чи не відмовився він від ідеї посадити на бульварі Шевченка кущі барбарису, щоб городяни не переходили дорогу у невстановлених для цього місцях, мер відповів:

 

«Я думаю, що барбарис буде. Думаю, що в мене вистачить знань, аргументів для того, щоб переконати громаду, що барбарис значно краще буде захищати від переходу вулиці, ніж просто перекопаний і засіяний газончик, бо газони садять там, де люди можуть ходити босі, де є нормальний полив, не їздять автомобілі й не можна вигулювати собак», - підсумував Сергій Одарич.

 

Фото: 1969ja.livejournal.com

Поділіться з друзями: