Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


06 Бер 2012

Муніципальний духовий оркестр подав в суд на міську владу

Читайте більше в рубриці Культура
 

Представники Черкаського муніципального духового оркестру подали в суд на міську владу Черкас. Це НародUA підтвердила директор оркестру Валентина Лич. Зокрема, музиканти оскаржують в Соснівському районному суді рішення департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому про скорочення чисельності штатних посад духового оркестру від 28 лютого 2012 року. Відповідно до цього рішення, як повідомили нам працівники оркестру, з 30 квітня "скорочуються" всі посади оркестру.

Ситуацію нам прокоментувала директор черкаського муніципального духового оркестру Валентина Лич.


- Після цього наказу ми передали всіх наших працівників у центр зайнятості, і з 30 квітня всі вони будуть звільнені. Департамент посилається на рішення сесії міськради про реорганізацію і приєднання до будинку культури Кулика. Хоч ми і доводили працівникам департаменту, що приєднання це не скорочення, звільнення усіх, а просто приєднання. Вони керуються бюджетом на 2012 рік, де передбачено тільки 242 тисячі гривень на наш оркестр.

- Тобто фактично оркестр ліквідований?

- Так. Наші працівники створили комітет із захисту оркестру і самі минулого тижня подали позов до суду на рішення департаменту. Адже рішення влади незаконне. По-перше, нас не приєднують, а розпускають. По-друге, неможливо приєднати професійний музичний колектив до аматорських. Будинок культури - це зовсім інша організація.

- Після приєднання що буде з оркестром?

- Оркестру фактично не буде, адже зарплату може отримувати тільки диригент.

Крім того, працівники оркестру працюють і з прокуратурою, яка теж має перевірити законність рішення міської влади. Поки що рішень немає.

- А яка ситуація із філармонією і створенням симфонічного оркестру, куди мали приєднати весь колектив духового оркестру?

- Губернатор говорить одне, - що оркестр був, є і буде, а насправді - зовсім інші дії. Працівники оркестру збираються йти на прийом до губернатора і з'ясовувати в чому справа. Адже виходить, що обласна влада виділила кошти для духового оркестру, а ми нічого не знаємо.

Ми знаємо тільки, що черкаська філармонія готова взяти наших тільки 9 працівників. Крім того, уже ніби набирають по місту інших музикантів в симфонічний оркестр, але не наших.

 

Зі свого боку, ми взяли коментар в директора департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаського міськвиконкому Ірини Топчій.

 

- Взагалі то департамент рішення не приймає. Рішення приймає сесія міської ради, а департамент на виконання рішень сесії може видавати якісь свої накази чи розпорядження. Я не знаю, що ви маєте на увазі, тому що під рукою в мене немає цих документів, про які ви говорите. Мова йде про те, що рішенням сесії міськради було прийнято пропозицію про реорганізацію муніципального духового оркестру шляхом приєднання до міського Будинку культури Кулика на умовах іншої організації - трудових відносин.

Тобто місто готове закупляти послуги в муніципального духового оркестру на основі складення цивільно-правових угод. І з метою виконання цього рішення був прийнятий наказ про скорочення чисельності працівників для того, щоб дати їм можливість укладати нові цивільно-правові угоди. Ми повинні їх скоротити. Але на сьогоднішній день після цього рішення міськради було проведено зустріч з губернатором за круглим столом, де були і представники оркестру, і представники обласної державної адміністрації, і зараз розглядається пропозиція про приєднання муніципального духового оркестру до черкаської обласної філармонії. Там теж розглядається декілька пропозицій, декілька варіантів, в тому числі - чи в склад симфонічного оркестру, щоб об'єднати духовий оркестр і симфонічний, чи це буде якийсь інший вигляд організації їх діяльності. 

Тобто на сьогоднішній день це питання розглядається...

- Тобто наказ про скорочення ви не відміняли, і він передбачає скорочення з 30 квітня, якщо я не помиляюсь?

- Знаєте, я кожного дня підписую десятки наказів. Зараз я не в кабінеті, тому говорити з якого числа він діє і якого числа підписаний по пам'яті не можу. Вам потрібно тоді звернутися до моїх юристів - хто готував цей наказ - і вони вам його прокоментують. 

 

 Фото: НародUA

Поділіться з друзями: