Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


27 Лют 2012

Автобан від Канева до Черкас побудують у 2013 році

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Автомагістраль від Канева до Черкас буде побудовано вже в наступному році.

Про це сьогодні під час прес-конференції заявив міський голова Черкас Сергій Одарич.

 

Він продемонстрував журналістам уже погоджені передпроектні пропозиції щодо проходження автомагістралі «Київ-Черкаси-Дніпропетровськ». Щоправда, для більше детального ознайомлення проект не погодився надати, зазначивши, що він «для службового користування».

 

«Цим проектом передбачається розширення існуючих доріг та створення повноцінних смуг руху - по дві смуги в кожному напрямку. Пропонується обхід 5 населених пунктів в межах району. Це обхід Софіївки, Мошен, Будищ, Черкас, Червоної Слободи і можливо обхід Лесьок. Дорога не буде проходити через населені пункти. Щоправда, за одним із варіантів, вона може проходити через Хутори і частково охоплювати Леськи, але для Лесьок це мало проблематично, бо це село з однієї сторони дороги розміщене.  Проект розроблений Державним інститутом проектування доріг», - розповів Сергій Одарич.

 

Він також зазначив, що надав кілька пропозицій, які не були враховані розробниками:

 

«Я надав дві пропозиції, які не враховані: не враховано перетин залізниці в районі південніше Черкас, південніше аеропорту, тобто, в районі Хуторів. І наступна моя пропозиція полягає в тому, щоб проектанти при розробці робочого проекту врахували генеральний план розвитку міста, яким передбачено в перспективі винесення залізничного вокзалу в район аеропорту і проходження залізниці в обхід Черкас», - зауважив мер Черкас.

 

Щодо термінів будівництва, то за його словами, автомагістраль буде побудована вже у 2013 році.

 

«Відповідно до урядової програми та відповідно доручення Президента України, у цьому році має бути побудована і розширена ця автомагістраль від Обухова до Канева. А в 2013 році побудована решта сполучень. Я вважаю, що це надзвичайно важлива подія, бо без такого сполучення із столицею місто Черкаси буде дуже повільно розвиватися, а наявність такої комунікації суттєво вплине на подальший економічний розвиток Черкас», - запевнив Сергій Одарич. На його думку, будівництво автобану сприятиме розвиткові черкаського аеропорту:

 

«Однозначно від наявності автомагістралі залежать перспективи нашого аеропорту – без неї він не зможе повноцінно виконувати ані функції вантажних, ані пасажирських перевезень. Сьогодні у світі надзвичайно активно (особливо цей процес набрав обертів після фінансової кризи 2008 року) розвиваються так звані бюджетні авіалінії. Такі авіакомпанії здійснюють перельоти із міст, які розташовані на відстані 100-200 кілометрів від столиць. Мені самому часто доводиться користуватися. У Норвегії за 120 км аеропорт від Осло, у Баварії - за 130 км від Мюнхена. Тому Черкаси у цій ситуації при наявності нормального автомобільного сполучення можуть виконати функцію такого базового аеропорту для однієї або для кількох бюджетних світових авіакомпаній. Якщо протягом 1,5 години можна добратися до столиці, то це стає цікавим для авіакомпанії - здійснювати свої перельоти, і цікаво для пасажирів, щоб сісти в автомобіль чи швидкісний потяг і добратися до аеропорту, придбавши вдвічі дешевший квиток за переліт. Мені хочеться вірити, що ніякі обставини – економічні чи політичні не завадять реалізації цього проекту», - сказав міський голова. 

 

Також Сергій Одарич спростував чутки щодо того, що автобан може бути платним:

 

«Для того, щоб будувалися платні дороги, має бути кілька речей. Перша – обов'язково має бути побудована паралельно безкоштовна дорога, бо робити так, щоб добратися можна було тільки за плату, не можна. Такого ніде в Європі немає. Обов'язково має бути безкоштовна дорога поруч. І друге – на сьогоднішній день в Україні немає бажаючих будувати платні дороги, бо платні дороги передбачають інвестування приватних коштів у будівництво. Але компанії, які інвестують кошти у будівництво, можуть заробити тільки за умови, якщо держава підписує з ними договір і гарантує проходження певної кількості автомобілів по цій дорозі. У разі, якщо кількість автомобілів є меншою, то держава з державного бюджету має концесіонеру відшкодовувати вартість за ті автомобілі, які не їздять. Інших варіантів немає. Тому багато було розмов перед тим, коли було прийняте рішення про проведення ЄВРО-2012, що можливі десь якісь сполучення і що будуть будуватися платні дороги, але жоден з них проектів не дійшов до логічного завершення», - підсумував мер Черкас.

 

Фото: britannica.com

Поділіться з друзями: