Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


25 Лют 2012

На Черкащині дефіцит лікарів становить понад півтори тисячі

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Кадрова ситуація у медицині залишається складною.

За словами начальника Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації Володимира Брожика, дефіцит усіх лікарських кадрів, на початок 2012 року нараховує 1544 особи. На початок цього року 9 лікарських амбулаторій функціонують без фізичних осіб лікарів взагалі, а у 15 – працює лише лікар-стоматолог.

 

«Не сприяє закріпленню молодих спеціалістів на місцях відсутність житла та перспективи на його отримання, особливо в сільській місцевості. І рішення чи залишиться в селі працювати надалі 85 молодих фахівців, які приступили до роботи в 2011 році, буде залежати від тих умов, які їм будуть створені на місцях. У першу чергу – це облаштоване житло. Після багаторічної перерви впродовж останніх років органи місцевої влади розпочали активніше впроваджувати заходи щодо вирішення цієї проблеми. Протягом 2011 року для медичних працівників області було виділено 14 квартир у 7 районах області (Городищенський, Жашківський, Канівський, Смілянський, Тальнівський, Чорнобаївський та Шполянський), з яких 11 квартир отримали молоді спеціалісти», - сказав Володимир Брожик.

 

Він також окреслив основні заходи, заплановані на наступний рік. Серед них: скорочення фінансово незабезпечених ліжок, реорганізація дільничних лікарень в лікарські амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з ліжками денного перебування та пунктами швидкої медичної допомоги, відкриття лікарських амбулаторій загальної практики-сімейної медицини на базі 4 ФАПів, відкриття пунктів швидкої медичної допомоги в найбільш віддалених від районних центрів сільських населених пунктах, створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги та створення «госпітальних» округів в межах обслуговування 150-200 тисяч мешканців.

 

«Сьогодні в області створюються попередньо госпітальні округи. Це робиться для того, щоб після завершення пілотного проекту ми мали можливість реформувати галузь охорони здоров'я у найкоротші терміни», - сказав Володимир Брожик.

 

Фото: ben.edu

Поділіться з друзями: