Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


21 Лют 2012

Зйомка будинку тепловізором коштує 600 гривень

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

У Черкасах провели попередній тепловий аудит деяких муніципальних установ за допомогою тепловізора. Як повідомляють у прес-службі Черкаського міськвиконкому, завдяки цьому обладнанню вдається визначити місця в будівлі, через які відбуваються втрати тепла. В європейських країнах за допомогою тепловізора визначають, наскільки якісно проведені заходи з енергозбереження.

За словами заступника директора КП «Служба енергоефективності» Євгена Буканя, на зйомках, зроблених тепловізором, чітко видно, де втрачається тепло. Вже після цього можна робити висновки і визначатися із подальшими діями.

 

Наприклад, у школі № 17 торік за кошти міського бюджету були проведені роботи із заміни старих вікон на сучасні склопакети. Щоправда роботи виконані лише на 70%. Частина вікон залишилися не заміненими. Роботи планують продовжити вже цього року.


«На фото видно, як відбувається втрата тепла. Вікна на перших трьох поверхах замінені на сучасні склопакети. Втрати відбуваються на четвертому поверсі через старі дерев'яні вікна», — розповів міський голова Сергій Одарич.

 

Тим часом, у школі № 9 тепловізорна зйомка зафіксувала, що втрати тепла значно менші на другому поверсі — там де встановлені старі дерев'яні вікна. Натомість великі втрати тепла відбуваються на першому поверсі через склопакет.

 

«Напевно, батьки вирішили зробити хорошу справу, зібрали кошти і встановили склопакети у класі. Але вони вирішили поставити так званий бюджетний варіант – однокамерний склопакет. Хоча для нашого клімату підходять двокамерні вікна. Як бачимо із фото, через однокамерний склопакет втрачається тепло значно більше, ніж через старі дерев'яні вікна. Тому батьки мають усвідомити, що їм краще: тепло у класі чи витрачені на обігрів повітря кошти», — зазначив Сергій Одарич.

 

Будинки по вул. Горького, 23 та Толстого, 46, де люди утворили ОСББ «Ян» та «Як», торік отримали з міського бюджету кошти на капітальний ремонт будинків за програмою «50 на 50»: 50% коштів мешканці зібрали самостійно, а 50% - компенсувала міська влада. Таким чином мешканці ОСББ зробили утеплення фасаду будинку.

 

«Зйомки тепловізором показали, що таке утеплення дало свої результати. Люди тепер не опалюють повітря, тепло йде у їхні оселі. Правда в деяких моментах потрібно допрацювати. Приміром, замінити де потрібно старі вікна і облаштувати відкоси», — розповів Сергій Одарич.

 

Приклад із будинком по вул. Сумгаїтській, 19 він назвав унікальним. Будинок поділений на дві частини: одна – це ОСББ, а другу обслуговує Служба утримання будинків. Мешканці об'єднання співвласників, скориставшись програмою «50 на 50», утеплили фасад. Таким чином вони зберегли тепло у будинку, а не опалюють повітря, як це роблять жителі частини будівлі, що обслуговує СУБ.

 

За словами Сергія Одарича, міська влада готова допомогти черкасцям, які бажають заощаджувати на енергозберігаючих технологіях, із проведенням зйомки тепловізором, а також консультаціями щодо енергоощадних заходів.

 

Зокрема, вже незабаром міськвиконком затвердить тариф на здійснення зйомки.

 

«Загалом повноцінне обстеження будинку з усіх ракурсів коштує близько 600 гривень. Ми готові зробити цю послугу дешевшою. Уже найближчим часом міськвиконком затвердить тариф», - запевнив Сергій Одарич.

 

Фото: офіційний портал Черкаської міської ради

Поділіться з друзями: