Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


17 Лют 2012

Черкащанки хворіють на рак шийки матки частіше, ніж жінки в інших регіонах

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

Ця хвороба є другою за поширеністю онконебезпекою для жінок – після раку молочної залози. Про те, як убезпечитись від цієї недуги, провідні фахівці Черкаської області розповіли під час прес-конференції у черкаському прес-клубі.

«Щороку в світі виникає до півмільйона нових хворих – і за прогнозами, до 2015 року ця цифра складе 1 мільйон, якщо не вжити термінових заходів. Україна робить свій «внесок» в проблему у вигляді появи щороку 5 тисяч нових хворих жінок. Черкащина – 160-180 на рік – і показники захворюваності у нас вищі, ніж у середньому по Україні. Небезпека хвороби – у тому, що до часу вона ніяк себе не виявляє – проблему може побачити фахівець під час огляду жінки. Біда у тому, що жінки по 5 і більше років можуть цих оглядів не проходити – у результаті, в кожної 4-5 жінки хворобу виявляють на 3-4 стадії - коли лікарі мають вже обмежені у можливості допомогти жінці», - констатувала  гінеколог-онколог КЗ «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Ольга Палійчук.

 

При вчасному зверненні і виявленні хвороби виходом є органозберігаючі операції, особливо важливі тоді (а такі випадки далеко не рідкість), коли РШМ виявляють у молодих дівчат - операція дає шанс у майбутньому стати матір'ю та народити здорову дитину.

 

За словами Ольги Палійчук, у 85-98% рак викликають високоонкогенні штами вірусу папіломи людини. За різними даними, цим вірусом інфіковано до 80% населення світу – однак інфікування та, в подальшому, РШМ - найчастіше виникає у випадку наявності якихось патологій шийки матки – наприклад, ерозії. Рак виникає не відразу – існує етап передонкопатології - і, якщо хворобу виявлено саме на цьому етапі, її можна вилікувати.

 

Більше ризикують жінки з раннім початком статевого життя, раннім абортом, частою зміною партнерів, а також ті, хто не використовує засобів контрацепції, не звертається до лікарів за профілактичними оглядами та лікуванням уже існуючих хвороб шийки матки.

 

Ольга Палійчук також розповіла, що, крім систематичних оглядів, убезпечити себе від тяжких наслідків жінки можуть вакцинацією проти РШМ. Цей метод з 2008 року рекомендований в Україні як ефективний метод профілактики РШМ.

 

Фото: autocrimea.net

Поділіться з друзями: