Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


17 Лют 2012

Поки лише 70 % духового муніципального оркестру потрапило до філармонії

Читайте більше в рубриці Соціум
 

Черкаська обласна рада сьогодні, ухвалюючи зміни до бюджету Черкаської області на 2012 рік, таки виділила 700 тисяч гривень на колишній духовий муніципальний оркестр Черкас, точніше на його приєднання до черкаської філармонії. Це НародUA підтвердив начальник Головного фінансового управління Черкаської ОДА Володимир Кулеша. Тим часом духовий оркестр фактично ліквідований.

У свою чергу, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб заявив під час сесії облради, що всілякі розмови про те, що духовий оркестр після приєднання до камерного орксетру філармонії для створення симфонічного оркестру цього закладу припиняє своє існування і чимало його виконавців опиняється на вулиц, є нісенітницею.

 

Проте, як виявилося, факт залишається фактом: духового оркестру Черкаська область уже не має. Це пояснили і працівники оркестру. На їх думку, це "ганьба для області".

 

Крім того, працівники оркестру розповіли, що спершу директор Черкаської обласної філармонії Антанас Петраускас та диригент камерного оркестру філармонії Олександр Дяченко повідомили їм, що візьмуть їх до симфонічного оркестру лише на конкурсних умовах. І візьмуть не більше десяти осіб.

 

Відтак, буквально вчора, працівникам духового оркестру сказали, що можуть взяти 26 працівників оркестру, які "працюють тут по трудових книжках". Іншим же, директору, диригенту та тим, хто грав в оркестрі за договором, відразу сказали іти на біржу праці.

 

"Ми бачимо, що чотири з цих наших "заброньованих" 26 місць філармонія віддасть скрипалям з інших закладів, а в нас поки залишиться 22 місця. Ми думаємо, що з часом нас, духовиків, все ж таки почнуть масово звільняти, бо нам відразу сказали, і це зрозуміло, що симфонічному оркестру стільки духовиків не потрібно. Тому колектив фактично розвалився...", - розповіли в духовому оркестрі.

 

"Було б правильно, якби нас приєднали до філармонії як окремий, автономний колектив, і віддали нам ці вже виділені 700 тисяч на зарплату. Тоді б існував духовий оркестр в області. З іншого боку, наших музикантів могли б запросити і до симфонічного оркестру. Таким чином, зберегли б і духовий оркестр, і створили б ще симфонічний оркестр. А так в області зник духовий оркестр, і це не додає честі владі", - поділився своїми думками соліст духового оркестру Валерій Андросов.

 

У свою чергу, ми попросили прокоментувати ситуацію навколо приєднання муніципального духового оркестру до філармонії керівництво самої Черкаської обласної філармонії.

 

Спершу заступниця директора Черкаської обласної філармонії Валентина Яковлєва повідомила, що коментувати приєднання оркестру не може, бо ще немає рішень з цього приводу. Потім Валентина Іванівна сказала, що всі кадрові рішення буде ухвалювати художній керівник Черкаської філармонії Олександр Дяченко.

 

Крім того, заступник директора черкаської філармонії пояснила, що рішення про ліквідацію духового оркестру в області неправильне, а їй дуже прикро, що так сталося, однак взяти усіх працівників оркестру на роботу філармонія не може, як і прийняти духовий оркестр окремим колективом.

 

Мовляв, у філармонії - зовсім інша специфіка роботи.

 

"У нас є різні колективи - черкаський хор, камерний оркестр, "Росава", "Вербена" - і всі вони мають виконувати нормативи, тобто давати по 5-6 концертів у місяць. Наш камерний оркестр кожного місяця створює нову програму і постійно дає концерти. Потім колективи виїжджають в інші міста на гастролі... Тобто ми залежимо від продажу квитків... Так працювати духовий оркестр не зможе. Це неможливо. А нам потрібно буде давати ще сто тисяч "валу" від духового оркестру. Ми не тільки зарплату отримуємо, але й утримуємо приміщення і так далі.

 

Крім того, у симфонічний оркестр художній керівник добирає людей на конкурсній основі, тут не може бути такого, що взяли всіх... А що публіка скаже? Може, рівень деяких музикантів духового оркестру недостатній? Тобто це дуже складне питання", - розповіла заступник директора черкаської філармонії Валентина Яковлєва.

 

IMGP0186

 

Художній керівник черкаської філармонії та диригент її камерного оркестру Олександр Дяченко, зі свого боку, так пояснив ситуацію з черкаським духовим оркестром:

 

- Тут є питання з приводу того, чи всі будуть працевлаштовані. От зараз ми спілкувалися із диригентом духового оркестру. Не всі будуть працевлаштовані в симфонічний оркестр. Пояснюю чому. Є різниця між симфонічним оркестром та духовим по складу. Наприклад, в духовому оркестрі є чотири саксофони, три туби, п'ять або шість кларнетів. А в симфонічному оркестрі не потрібно такої кількості інструментів. Так, нам потрібна тільки одна туба, два кларнети, саксофони взагалі не потрібні. Тому тут питання складне. Ми вчора були на засіданні в Сергія Рябцева (перший заступник голови Черкаської ОДА - НародUA) і ми сьогодні докладаємо всі зусилля, щоб цих людей зайняти роботою. Ось одного в хор беремо... Але всі в симфонічний не потраплять однозначно. Це правда.

 

- Який відсоток людей з духового оркестру знайде роботу тут?


- Думаю, десь 75 %. Або в симфонічному оркестрі, або на іншу роботу. Будемо ще з начальником управління культури думати. Можливо, когось в музичну школу, когось - в клуби якісь. Тобто це питання досить складне, яке не вирішується так "с бардачка"... Тобто ніхто нічого поганого не хоче робити і не робить. Ми створюємо симфонічний оркестр - те, про що ми мріяли дуже давно. Від цього виграють усі - і музиканти, і люди, які будуть слухати музику, яку ми ще не грали, і яка написана тільки для симфонічного оркестру. Але за цим великим плюсом - болюче питання з духовим оркестром. Мені дійсно їх жаль. Там є молоді хлопці, в яких і діти є. Потрібно думати, як їх влаштувати. Ми всі один одного добре знаємо. І тут губернатор поставив нам таку задачу, щоб усіх працевлаштувати. Це правильно, але це зробити дуже важко. Хоча сьогодні процентів на 70 це зроблено.

 

Фото: НародUA

Поділіться з друзями: