Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


10 Лют 2012

Кредити без довідки про доходи можуть призвести до нової кризи

Читайте більше в рубриці Гроші
 

Безвідповідальність у наданні банками споживчих кредитів та довірливість громадян до фінансових установ призводять як до проблем у фінансовій сфері держави, так і до особистих трагедій обманутих споживачів. Такою була одна з провідних тем конференції у Будинку профспілок.

Щоб розтлумачити представникам профспілок з усієї області, які пастки існують в Україні для бажаючих взяти кредит, та пояснити значення нового законопроекту «Про споживче кредитування», до Черкас приїхали представники Асоціації антиколекторів та правозахисників України.

 

dyadko

Федір Олексюк старанно пояснював аудиторії, чим їм може допомогти новий законопроект

 

«Цей законопроект було прийнято в Україні вже не просто за рекомендацією, а практично під тиском Великої Двадцятки, – заявив Федір Олексюк, координатор Оргкомітету Першого Всеукраїнського з'їзду споживачів фінансових послуг, – і створений він на основі аналогічного болгарського закону, який визнано одним із найдосконаліших у світі. Тому тут є багато корисних норм, які справді можуть захистити споживачів».

 

Крім того, фахівець назвав декілька найбільш важливих, на його думку, пунктів нового законопроекту. По-перше, це жорсткі вимоги до реклами про споживчі кредити, які надаються фінустановами. Зокрема і прописана норма, що «у рекламі забороняється вказувати, що споживчий кредит може бути надано без документального підтвердження фінансового стану споживача». Щодо іншої, поширеної в рекламі, тези про  надання безвідсоткового кредиту, проект зобов'язує вказувати хто ж тоді нестиме витрати на надання цього кредиту. Це може захистити особу, яка взяла такий кредит від несподіванок при розрахунку.

 

Також у новому законопроекті вводиться нова дійова особа – кредитний посередник. Він має сприяти укладенню договорів з отримання споживчого кредиту, консультувати щодо таких договорів, укладати їх від імені кредитодавця. Натомість, скасовується таке поняття «виконавчий напис нотаріуса». «Де, в якій розвиненій країні світу нотаріус може відбирати у людини майно?!», – емоційно висловив свою думку пан Олексюк.

 

lud_copy

Тема зацікавила багатьох людей, які не хочуть потрапити в банківські паски

 

Дуже важливим для захисту споживачів пан Олексюк вважає і поінформованість населення про всі зобов'язання банків та споживачів. А також про назви усіх ненадійних банків, які підставляють та крадуть майно та гроші своїх клієнтів. Для цього планується створити фінансову соціальну мережу fіnnet.info для споживачів фінансових послуг.

 

Фото автора

Зображення: investor.bg

Поділіться з друзями: