Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


07 Лют 2012

Тулуб розповів, навіщо Черкаській області буре вугілля

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

В Україні є 6-8 мільярдів тонн бурого вугілля. Із них 2,5 млд тонн знаходяться на глибині від 7 до 25 метрів, тобто це буре вугілля можна сьогодні видобувати відкритим способом, що не потребує особливих затрат.

Як розповів під час прес-конференції голова Черкаської облдержадміністрації Сергій Тулуб, вугілля - це енергетичний ресурс, який можна використовувати для виробництва електроенергії.

 

«У Болгарії з бурого вугілля виробляється 62 % електроенергії. У Німеччині – 36 % усієї електроенергії, яка споживається у країні. Україна виробляє 170 мільярдів кіловат-годин електроенергії. А Німеччина – 960 млд кіловат-годин. І 36 % - з бурого вугілля. Я колись займався таким проектом, який стосується Олександрії. Там є два розрізи – Морозівський і Констянтинівський (60 і 90 млн тонн). Тобто, там можна було б побудувати електростанцію і отримувати електроенергію – екологічно чисту і найдешевшу. Бо ця електроенергія коштує набагато дешевше, ніж атомна електроенергія», - розповів Сергій Тулуб.

 

За його словами, таке ж призначення може бути і у Ватутінських розрізів в Черкаській області.

 

«Там теж є запаси. Вони залишилися, виробництво і видобуток були зупинені у 1998 році. Тоді була програма по закриттю вугільних шахт, у тому числі й цих, які були збитковими. Але сьогодні знаходяться інвестори, які відновлюють цей видобуток, знаходять напрямок використання бурого вугілля. Справа в тому, що буре вугілля, крім його використання як енергоносія, можна використовувати як сировину для хімічної промисловості, є також можливості виробництва різноманітних ефірних масел, виробництва для електротехнічної промисловості тощо», - пояснив голова Черкаської облдержадміністрації.

 

Нагадаємо, що в цьому році в Черкаській області відкривається відразу два родовища по видобутку бурого вугілля – у Ватутіному та у селі Лисяча Балка, Катеринопільського району.

 

Фото: economy.news.mn

Поділіться з друзями: