Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


02 Лют 2012

У Черкаській області хочуть створити центр трансплантації стовбурових клітин

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

У Черкаській області на базі онкодиспансеру хочуть створити центр трансплантації стовбурових клітин.

Про це повідомив начальник Головного управління охорони здоров'я та медицини катастроф облдержадміністрації Володимир Брожик.

 

За його словами, онкозахворювання найкраще виліковуються, коли їх виявляють на ранній стадії. Тому Головне управління охорони здоров'я приділяє значну увагу підвищенню якості профілактичних оглядів населення, докладає зусиль, щоб заклади загальнолікувальної мережі, особливо первинної ланки (лікарські амбулаторії, дільничні лікарні) відігравали провідну роль в системі протиракової боротьби щодо ранньої діагностики злоякісних новоутворень.

 

«Нині медична наука стрімко розвивається. Тож і щодо лікування онкологічних хвороб з'являється все більше можливостей, які активно впроваджуються у практику роботи онкологічних закладів області. Головним управлінням ініційовано створення на базі обласного онкологічного диспансеру центру трансплантації стовбурових клітин периферійної крові і зараз всебічно вивчаються можливості створення такого центру», - розповів Володимир Брожик.

 

Нагадаємо, що вперше про створення центру заговорили навесні 2010 року. Тоді йшлося про те, що центр діятиме за підтримки Республіканського науково-практичного центру дитячої онкології та гематології Республіки Білорусь. Відповідну угоду про співпрацю підписали директор Республіканського науково-практичного центру дитячої онкології та гематології Республіки Білорусь Ольга Алєйнікова, Головне управління охорони здоров'я та медицини катастроф Черкаської облдержадміністрації та головний лікар Черкаського онкодиспансеру Віктор Парамонов.

 

В Україні центри трансплантації кісткового мозку, що у лікуванні застосовують аутологічну трансплантацію стовбурових клітин, працюють тільки в Києві та Донецьку.

 

Фото: hemafund.com

Поділіться з друзями: