Щастя це

Щастя - це ділитися світлом, любити. Поділіться зі світом своїм ЩАСТЯМ. Ставайте нашими героями і партнерами.

 

Зробіть світ щасливішим! Поділіться своїм щастям!


30 Січ 2012

Черкаські біл-борди осучаснять

Читайте більше в рубриці Новини - коротко
 

У Черкасах зменшиться  кількість рекламних конструкцій. Тоді як  на існуючі очікують серйозні зміни. Про майбутню реформу у сфері зовнішньої реклами йшлось на зустрічі міської влади з операторами рекламного ринку, які працюють у Черкасах.

Начальник відділу дизайну міського середовища Оксана Поліщук розповіла, що суттєві нововведення, які очікують на ринок зовнішньої реклами в  м. Черкаси найближчим часом, передбачені  Схемою розміщення зовнішньої реклами, обговорення якої нині перебуває на завершальній стадії. Після зібрання всіх пропозицій  та врахування зауважень документ виноситиметься на затвердження виконавчого комітету Черкаської міської ради.

 

За її словами, впродовж 2011 року в Черкасах проводився аналіз чисельності рекламних конструкцій.  До уваги брались стаціонарні об'єкти.  У результаті встановлено, що з них питома вага біл-бордів складає 82 відсотки. Тоді як підсвічуються вночі лише 64 %, решта – потопають у темряві.

 

Більше того у місті виявлено 15 місць масового скупчення рекламних конструкцій (де в безпосередній близькості одне від одного розташовані три і більше біл-бордів). Доведено, що ефект від такого рекламного «побратимства»  нульовий.


Не кращим чином на ефективності розміщення інформації позначається порушення видимості  рекламних конструкцій (гіллям дерев, фасадом будівель), що також неодноразово фіксується у місті.

 

Оксана Поліщук акцентувала увагу й на недостатньому обсязі наповненості існуючих біл-бордів, що свідчить про їх переповненість на ринку зовнішньої реклами. Тому, за даними фахівців, аби уникнути явище порожніх біл-бордів, в місті потрібно зменшити їх кількість принаймні на 25-30 %.

 

Зокрема, у Схемі пропонується збільшити питому вагу сучасних замість старих рекламних конструкцій, в тому числі – динамічних  зі змінним зображенням (таким чином на одній конструкції є змога демонструвати по кілька рекламних сюжетів). Крім цього передбачено зростання частки конструкцій зовнішньої реклами з власним підсвічуванням.

 

Серед нововведень передбачається також зональний поділ розташування зовнішньої реклами в Черкасах з позначенням типів рекламних  конструкцій, які дозволені у кожній з них. До речі, у Схемі є місця, де взагалі заборонено розміщувати рекламні конструкції. Це, так звана, «червона зона» (як-то поблизу культових споруд, пам'ятників, кладовищ), або де суворо обмежена їх кількість (приміром, в центральній частині міста).

 

Аби спонукати операторів рекламного ринку замінювати існуючі біл-борди  на більш сучасні   вводиться таке поняття як «корегуючий коефіцієнт доплати» за користування біл-бордом. Для тих, хто ігноруватиме нововведення з 1 липня цього року він становитиме від 1,25 до 2 (в залежності від міста розміщення) . Тобто оператори  сплачуватимуть більше  під своїми  старими біл-бордами. А от для новаторів рекламного ринку, які  на місці колишніх встановлюватимуть сучасні конструкції, вже з 1 березня 2012 року  на півтора роки запроваджуються фінансові канікули зі зменшенням вдвічі розміру плати за місце.

 

«Таким чином міська влада з розумінням ставиться до витрат, які доведеться зазнати операторам під час такого оновлення. В той же час спонукає їх підтримати розпочату в Черкасах рекламну реформу, аби спільними зусиллями зробити наше місто охайним та естетично привабливим», –  наголосила Оксана Поліщук.

 

Підсумком зустрічі стало погодження операторами рекламного ринку  проекту рішення щодо запровадження Схеми розміщення зовнішньої реклами в місті. В той же час впродовж двох тижнів вони мають  надати до міськвиконкому пропозиції  щодо власних можливостей фінансування, аби привести власні рекламні конструкції у відповідність до збірника. А саме: подати розрахунки із зазначенням термінів, коли зможуть здійснити таке оновлення. Після цього проект відповідного рішення   виноситиметься на розгляд виконавчого комітету.

 

Фото: nashemisto.if.ua

Поділіться з друзями: